POZnań

Komunikacyjna Walentynka

foto: MPK R. Bartkowiak - ogórek  Foto:

foto: MPK R. Bartkowiak - ogórekSzykujemy „Walentynkę”, którą chcemy skierować do wszystkich sympatyków MPK i komunikacji miejskiej – mówi Iwona Gajdzińska, rzecznik prasowy poznańskiego MPK. Na Walentynki wysyła się na świecie około miliarda świątecznych kartek co sprawia, że w rankingu świąt podczas których wysyła się najwięcej życzeń, Dzień Walentego ustępuje miejsca tylko przed Bożym Narodzeniem.

Przeciwnicy Walentynek ignorują to święto za komercjalizację i świętują Noc Kupały. A my uważamy, że każda okazja jest dobra by przesłać ciepły dowód pamięci i życzliwości oraz odwzajemnić sympatię. Zamiast karteczek wyślemy jednak naszym pasażerom tramwaj pełen serduszek i autobus czerwony jak walentynkowe serce – mówi Gajdzińska.

W roli walentynkowego autobusu wystąpi znany i lubiany „ogórek”, który 14 lutego w godzinach 12:00 – 16:00 stać będzie przed Galerią Pestka. Na jego pokładzie będą prezentowane zdjęcia amerykańskiego fotografa Erika Witsoe, który na swoich zdjęciach dokumentuje zakątki naszego miasta i poznańskie bimby. Inny fotograf będzie na pokładzie „ogórka” robił zdjęcia zakochanym, a najciekawsze i najsympatyczniejsze zostaną nagrodzone.

Walentynkowa linia tramwajowa będzie obsługiwana przez tramwaj 102N, który również od godz. 12:00 do godz. 16:00 będzie jeździł ulicami poznańskiego śródmieścia. W tramwaju także prezentowana będą zdjęcia Erika Witsoe.

Walentynkowy tramwaj będzie kursować trasą :
os. Sobieskiego – trasa PST – Fredry – Gwarna – św. Marcin – Podgórna – pl. Wiosny Ludów – Strzelecka – Królowej Jadwigi – Roosevelta – trasa PST.

Start z pętli na Sobieskiego o godz. 12:00, 13:30 i 15:00

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz