Komplet punktów z Dębicą

Hokej Poznań - UKH Dębica 7:6 - Poznań 29.01.2017 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Hokej Poznań - UKH Dębica 7:6 - Poznań 29.01.2017 r.

Drużyna Hokej Poznań może zaliczyć weekendowy dwumecz do trudnych ale zwycięskich.  Poznaniacy w sobotę pewnie pokonali Dębicę 9:5, by w niedzielę z trudem wygrać w dogrywce 7:6 – tym samym 6 punktów zostaje w stolicy Wielkopolski.

Pierwsza tercja, niedzielnego meczu, zakończyła się podobnie jak w sobotę, remisem 1:1. W drugiej tercji poznaniacy zaczęli grać dużo ostrzej co przełożyło się na niełatwe, ale jednak zwycięstwo w tej części spotkania – zawodnicy Ziankou Yury-iego zdobyli więcej bramek i jednocześnie byli jedynymi karanymi hokeistami drugiej odsłony pojedynku. Trzecia część meczu rozpoczęła się od wymiany ciosów między drużynami. Na trzy minuty przed końcem spotkania goście doprowadzili do remisu po strzale Patryka Chmury. Niespełna dwie minuty przed końcem spotkania pięknym rajdem przez całe boisko popisał się Kamil Gościmiński, który okrążył bramkarza gości i wpakował krążek do siatki. Niestety bramka nie została uznana, ze względu na fakt i sama bramka wypadła z mocowań. Od tego momentu poznaniacy do końca regulaminowego czasu gry nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W dogrywce, która trwała zaledwie 40 sekund, najpierw goście próbowali strzelać. Jednak w 40 sekundzie dogrywki do bramki trafił Kamil Gościmiński.

Po dwie bramki dla poznaniaków, zdobyli Michał Michałkiewicz i Kamil Gościmiński. Na liście strzelców zapisali się także Mariusz Zwierz, Mateusz Wiśniewski, Mikołaj Karaśkiewicz.

Hokej Poznań – UKH Dębica 7:6 d. (1:1, 3:1, 2:4, 1:0d)

Relacja z sobotniego meczy dostępna jest TUTAJ.