K U L T U R A

Kolejny spektakl w ramach projektu Obecność

Sala Wielka CK Zamek(2)  Foto: Maciej Kaczyński / CK Zamek

„Boję się twoich coraz większych butów” spektakl w reż. Grażyny Wydrowskiej oraz Grupy teatralnej Jest Jak Jest, który będziemy mogli zobaczyć na scenie Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek w dwóch terminach – 31 maja i 1 czerwca.

Spektakl zrealizowany jest w ramach projektu performatywnego „Obecność” przygotowanego przez Centrum Kultury Zamek we współpracy z norweskim Coda Oslo International Dance Festival oraz warszawskim Teatrem 21.

To święto teatru, zachwyt nad artystą i jego możliwościami, ukazanie piękna różnorodności – immanentnej cechy świata. Program realizowany będzie przez kolejne dwa lata. To podjęcie próby renegocjacji utrwalonego społecznie sposobu rozumienia normatywności w teatrze.

Trzy lata temu 12 osób: Alicja, Ala, Magda, Natalia, Krysia, Artur W., Artur L., Jakub, Maciej, Piotr, Rafał i Grażyna wybrali się w teatralną podróż. Czas pandemii uniemożliwił bezpośredni kontakt z widownią, zatem całą energię skupili na zmianie myślenia o sytuacji, w której się znaleźli i sposobie patrzenia na świat. W tym czasie grupa teatralna Jest Jak Jest spotykała się, poszukując sposobów na wzajemne zrozumienie relacji ze sobą i otoczeniem. Podczas kolejnych prób członkowie grupy (osoby zależne, ich opiekunowie oraz reżyserka) eksplorowali pole do badań nad dorosłością.

“Boję się Twojego synku dorastania. (Dlaczego?)
Bo to znaczy, że przybywa mi lat a ubywa sił.
Jak mam Cię oddać światu?” – Ania

Czas leci. Dzieci stały się dorosłe, zależne, a ich opiekunowie z czasem sami staną się zależni. Aktorzy na scenie zmierzą się z tematem lęku przed zmianą i tęsknotą za wolnością. Inspiracją dla Twórców stały się m.in. wiersze Krystyny Miłobędzkiej. Jeden z wierszy stał się tytułem tego spektaklu.

reżyseria: Grażyna Wydrowska
obsada: Piotr Bartoszewski, Alicja Bochniak, Magdalena Gombowska, Natalia Jaskowska, Artur Lewandowski, Krystyna Morawska, Jakub Radecki, Rafał Różański, Artur Warchoł, Alicja Zacharczuk, Maciej Zandecki
muzyka: Joanna Sykulska
scenografia: Jarosław Szelest
projekcje video: Bartłomiej Wąsiel
kostiumy: Ewa Tetlak
produkcja: Centrum Kultury Zamek w Poznaniu

„Boję się twoich coraz większych butów”

Sala Wielka – Centrum Kultury Zamek
wtorek 31 maja oraz środa 1 czerwca, godzina 19:00

Bilety w cenie: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy

Użyte w artykule zdjęcia: Maciej Kaczyński / CK Zamek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz