Kobieca siła poznańskiego rugby!

Rugby kobiet  Foto: facebook

Drużyna Black Roses Posnania, mimo krótkiego sportowego stażu zaczyna liczyć się w krajowych rozgrywkach rugby pań. Aż pięć naszych zawodniczek zostało nominowanych w najważniejszym polskim plebiscycie Husarze Polskiego Rugby.

Rugby kobiet Foto: facebookPoznańskie zawodniczki osiągnęły wysokie IV miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski sezonu 2012/2013. Podczas wakacji ostro trenowały, m.in. na plaży miejskiej osiągając później I miejsce w Plażowych Mistrzostwach Polski Rugby w Sopocie. Postępy drużyny i rozwój zawodniczek zostały także docenione przez władze Polskiego Związku Rugby, który wybrał trenera Black Roses Posnania – Tomasza Kapustkę na trenera kadry Polski kobiet w rugby na najbliższy sezon.

Obecny sezon drużyna rozpoczęła na własnym boisku organizując I Turniej Mistrzostw Polski Seniorek. Zawodniczki wywalczyły III miejsce, a obecnie po trzech turniejach drużyna zajmuje III miejsce w rozgrywkach krajowych, przy czym na ostatnim turnieju w Warszawie udało się osiągnąć status wicelidera przegrywając ostatecznie po wyrównanej walce jedynie z czterokrotnymi Mistrzyniami Polski.