Sport

Wings for Life World Run w Poznaniu

Wings for Life World Run  Foto: Cacalos Garrastazu / Red Bull Content Pool

Wings for Life World Run Foto: Cacalos Garrastazu / Red Bull Content PoolWings for Life World Run to unikalne wydarzenie biegowe. Jego formuła zakłada start w tym samym momencie w 35 krajach i 40 lokalizacjach. Bieg rozpocznie się 4 maja 2014 r. o godz. 12:00. Pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Bieg zakończy się w momencie, kiedy ostatni zawodnik na świecie zostanie wyprzedzony przez samochód zamykający bieg. W naszym kraju trasa rozpocznie się w Poznaniu nad jeziorem Maltańskim. Szacuje się, że w tym globalnym przedsięwzięciu będzie uczestniczyć 150 tys. osób.

Hasło Wings for Life World Run to: „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”. Celem jest zebranie środków na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

W budowaniu społecznej świadomości pomagają lokalni Ambasadorowie i Przyjaciele, wśród nich: Monika Kuszyńska – była wokalistka zespołu Varius Manx, Agnieszka Więdłocha – aktorka teatralna i telewizyjna, Jerzy Skarżyński – maratończyk i trener nazywany guru polskich biegaczy, Mateusz Michalski – dwukrotny medalista paraolimpijski oraz dziennikarze sportowi: Marcin Rosłoń, Rafał Patyra i Maciej Kurzajewski.

Fundacja Wings for Life to prywatna organizacja non-profit, której głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalności wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie na całym świecie. Od momentu powstania fundacja przekazała środki na 82 międzynarodowe projekty badawcze prowadzone przez uznane uniwersytety i instytucje. Działalność Wings for Life opiera się na datkach ofiarowywanych przez osoby prywatne i firmy. 100% otrzymanych wpłat przeznaczanych jest na cele badawcze. Wszystkie koszty administracyjne związane z działalnością samej fundacji pokrywa firma Red Bull.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz