K U L T U R A

Kino pod chmurką

Kino nad miastem  Foto: JakubWittchen.com

Wakacje to doskonały czas, by nadrobić między innymi zaległości filmowe, bądź przypomnieć sobie jakiś nieco starszy obraz. Dodatkową atrakcją może być seans pod gołym niebem, w pięknych okolicznościach przyrody.

Tego lata także na takie kina możemy liczyć w naszej metropolii. Najbliższy seans już w czwartek (27.06). Oto co wyświetlone będzie w najbliższym czasie.

Mosina

Zaczynamy od filmu raczej dla dorosłego widza. Film Zabawa, zabawa opowiada historię trzech kobiet mających poważny problem alkoholowy. Pani prokurator zasłaniając się immunitetem, stara się unikać odpowiedzialności za wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Szanowana chirurg dziecięca przez picie straciła rodzinę, została jej tylko praca w szpitalu, w którym jest ordynatorem. Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy kobieta przychodzi nietrzeźwa na dyżur. Studentka Magda lubi ostro imprezować, a ponieważ świetnie się uczy i ma doskonałą pracę, nikt z tego powodu nie robi jej wyrzutów. W pewnym momencie dziewczyna traci grunt pod nogami. Kiedy urywa się jej film, dochodzi do tragedii.

Film Zabawa, zabawa obejrzymy na Przystanku Glinianki w czwartek 27.06 o godzinie 21:15.

Kleszczewo

Dzień później klasyka polskiego kina i film, który można oglądać niemal na okrągło. Doskonała historia, dobrzy aktorzy. Vabank dla tych, którzy znają i okazja do poznania dla nieco młodszych, którzy może dotąd pomijali taką “staroć”.

Na film Vabank zapraszamy do Kina Letniego w Dworze Skrzynki w piątek (28.06) o godzinie 20:30.

Poznań

W Poznaniu na filmy pod rozgwieżdżonym niebem zapraszamy na Wildę. Tutaj przez całe wakacje możemy smakować kino kulinarne. Pierwsze seanse już za nami, ale przed nami doskonałe filmy pełne apetycznych historii i niezapomnianych smaków! Kino zaprasza we wtorki, soboty i niedziele.

Najbliższy film, to nagrodzony m. in. obraz Maria Antonina. Córka rodu Habsburgów, Maria Antonina, w tej roli Kristen Dunst, zostaje żoną 16-letniego Ludwika Augusta, przyszłego króla Francji. Po przybyciu do Wersalu wpada w wir intryg i skandali. Znajdująca się w pułapce dworskich konwenansów młoda królowa musi znaleźć sposób na odnalezienie się w obcym jej świecie.

Seans filmu Maria Antonina rozpocznie się przy placu Marii Skłodowskiej-Curie we wtorek (2.07) o godzinie 21:30.

W kolejnych tygodniach zobaczymy tutaj filmy Chłopcy z ferajny (9.07), Życie od kuchni (16.07), Mildred Pierce (23.07) oraz doskonały i smaczny obraz Podróż na 100 stóp (30.07).

Kolejnym miejscem, w którym obejrzymy filmy pod gołym niebem jest Kino na Wolnym Dziedzińcu. Pisaliśmy już o tym wydarzeniu, a więcej przeczytasz o tym klikając tutaj.

Najbliższym filmem, który tutaj zobaczymy jest Najgorszy człowiek na świecie. Film opowiada o Julie, która, zbliżając się do trzydziestki, doświadcza licznych życiowych dylematów. Choć jest szczęśliwa z Akselem, ich plany na przyszłość się różnią. Gdy Julie spotyka Eivinda, zaczyna zastanawiać się, czy to właśnie on jest tym, czego potrzebuje.

Film Najgorszy człowiek na świecie zobaczymy na Wolnym Dziedzińcu w piątek (5.07) o godzinie 22:00.

Użyte w artykule zdjęcia: JakubWittchen.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz