K U L T U R A

Rusza Kino na Wolnym Dziedzińcu

Kino #NaWolnym, kino plenerowe Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W tegoroczne lato mieszkańcy Poznania będą mieli okazję spędzać wieczory na świeżym powietrzu, oglądając dobre filmy dzięki inicjatywie kina #Na Wolnym. Pierwszy seans odbędzie się już 5 lipca, a na ekranie pojawi się film “Najgorszy człowiek na świecie”.

Kino #Na Wolnym to niepowtarzalna okazja, by cieszyć się filmowymi hitami pod gołym niebem. Pokazy będą odbywać się w każdy piątek lipca i sierpnia na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta, a wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny.

Harmonogram pokazów:

 • 5 lipca, godz. 22:00“Najgorszy człowiek na świecie”
  Film opowiada o Julie, która, zbliżając się do trzydziestki, doświadcza licznych życiowych dylematów. Choć jest szczęśliwa z Akselem, ich plany na przyszłość się różnią. Gdy Julie spotyka Eivinda, zaczyna zastanawiać się, czy to właśnie on jest tym, czego potrzebuje.
 • 12 lipca, godz. 22:00“Joker”
  Historia jednego z cieszących się najgorszą sławą superprzestępców w uniwersum DC, przedstawiająca kontrowersyjne studium postaci i ostrzeżenie społeczne.
 • 19 lipca, godz. 21:30“Barbie”
  Świat Barbie to idealne miejsce, pełne idealnych mieszkańców. No, chyba że ktoś przeżywa akurat kryzys egzystencjalny w całej pełni. Albo jest Kenem.
 • 26 lipca, godz. 21:30“Pamięć”
  Sylvia prowadzi uporządkowane życie, które zmienia się po spotkaniu z Saulem po zjeździe absolwentów, co otwiera drzwi do ich przeszłości.
 • 2 sierpnia, godz. 21:30“Mój piękny syn”
  Poruszająca opowieść o rodzinie zmagającej się z uzależnieniem dorastającego chłopaka, pełna miłości, dumy, rozczarowań i nadziei.
 • 9 sierpnia, godz. 21:30“Aftersun”
  Sophie wspomina wakacje spędzone z ojcem w tureckim kurorcie, próbując zrozumieć jego prawdziwy obraz.
 • 12 sierpnia, godz. 21:30“Anatomia upadku”
  Życie rodziny w Alpach zmienia się po śmierci Samuela. Sandra musi odpowiedzieć na pytanie, czy to ona stoi za jego śmiercią, co staje się przedmiotem publicznej debaty.
 • 23 sierpnia, godz. 21:00“Cudowny chłopak. Biały ptak”
  Julian, wyrzucony ze szkoły, izoluje się od rówieśników. Jego babcia, dzieląc się historią swojej młodości, próbuje dać mu drugą szansę na zrozumienie i poprawę.
 • 30 sierpnia, godz. 21:00“Strefa interesów” + prelekcja
  Historia rodziny Hössów, mieszkającej obok obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, ukazująca próbę normalnego życia w cieniu tragedii. Seansowi towarzyszyć będzie prelekcja.

Organizatorami kina #Na Wolnym są Miasto Poznań oraz Pracownia Ferment Kolektiv.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz