POZnań

Karne konsekwencje studenckiej sprzeczki

Zatrzymany przez policje z Wildy  Foto: materiały policji

Policjanci z komisariatu Poznań – Północ zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy zaatakowali i pobili 23 letniego studenta. Zatrzymali także kobietę, która groziła poszkodowanemu. Wszystko to z powodu sprzeczki, do jakiej doszło po spożyciu alkoholu. Mężczyznom za pobicie grozi kara do 3 lat więzienia, kobieta zaś za kierowanie gróźb karalnych może spędzić za kratkami nawet 2 lata.

Zatrzymany przez policje z Wildy Foto: materiały policjiW ubiegłym tygodniu do komisariatu Poznań – Północ zgłosił się 23 letni student i zawiadomił o pobiciu. Pokrzywdzony ma złamany nos i liczne otarcia. Jak zeznał został pobity w jednym z lokali przez innych studentów. Napastnicy to czterech żaków w wieku od 22 do 23 lat oraz ich 25 letni kolega. Jak ustalili śledczy pomiędzy pokrzywdzonym oraz 21 letnią studentką doszło do sprzeczki.

To była jedynie wymiana zdań, jednak kobieta poczuła się na tyle urażona, że zagroziła mężczyźnie obiecując mu lanie. Wkrótce po tym sprawiedliwość postanowili wymierzyć koledzy urażonej kobiety. Pobili pokrzywdzonego atakując pięciu na jednego. W wyniku pobicia 23 letni student ma złamany nos i liczne otarcia – informuje Dawid Marciniak z biura prasowego wielkopolskiej Policji.

Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia, za co grozi im kara do 3 lat więzienia. Kobieta za kierowanie gróźb karalnych może spędzić za kratkami nawet 2 lata. O dalszym losie podejrzanych zadecyduje Sąd.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz