Puszczykowo

Karetka zmiażdżona przez pociąg – są ofiary!

uwaga wypadek 1280  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Karetka pogotowia utknęła między szlabanami na przejeździe kolejowym w Puszczykowie. Samochód z pasażerami został zmiażdżony przez jadący tędy pociąg Inrercity. Zginęły dwie osoby. 

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 15:46 – informował dyżurny wielkopolskich strażaków – na miejscu pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej.

Policjanci informowali w rozmowie z dziennikarzami Głosu Wielkopolskiego o dwóch osobach, które zginęły w wypadku. Trzecia, poważnie ranna, trafiła do szpitala.

Teraz śledczy muszą wyjaśnić jak doszło do wypadku, dlaczego karetka pogotowia utknęła między zamykającymi się rogatkami. W samochód uderzył pociąg Artus relacji Katowice – Gdynia, którym podróżowało 100 pasażerów.

Zostały zamówione cztery autobusy, którymi podróżni dotrą do Poznania – tłumaczą przedstawiciele Intercity.

Trasa kolejowa jest po tym tragicznym w skutkach wypadku jest zablokowana. Pociągi mające tędy jechać najprawdopodobniej do czasu jej odblokowania będą jechać objazdem nawet przez kilka godzin.

Jak informuje Robert Judek, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu w wypadku zginęli lekarz oraz ratownik medyczny. Drugi ratownik został odwieziony do szpitala w Puszczykowie. – Cała załoga zajmowała się transportem medycznym i pracowała w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu – mówi R. Judek.

Aktualizacja (19:00) – o rannym w wypadku kierowcy karetki pogotowia poinformował szpital w Puszczykowie, gdzie trafił mężczyzna. 

Stan pacjenta jest średnio ciężki, jest przytomny, wydolny oddechowo – wyjaśniła Marzena Rutkowska-Kalisz z puszczykowskiego szpitala – jest w trakcie diagnozowania i musimy poczekać na to co przyniosą najbliższe godziny.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz