POZnań

Już za miesiąc zjemy za pół ceny!

Donatello Wrocławska  Foto: T. Dworek / ROSM

Poznań za pół ceny to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek turystycznych stolicy Wielkopolski. W tym roku odbędzie się w weekend 28-29 kwietnia 2018. Trwa nabór partnerów z branży, którzy chcieliby zaprezentować swoje usługi turystom i mieszkańcom.

Akcja została wymyślona w 2008 roku. Jej celem pozostaje promocja turystyczna Poznania i okolic.

Od początku chcieliśmy pokazać turystom, branży turystycznej, a co istotne, także poznaniakom, że Poznań jest miastem dostępnym, pełnym możliwości spędzania wolnego czasu i atrakcji – tłumaczy Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Akcja na stałe wrosła w kalendarz poznańskich wydarzeń. Od kilku lat otwiera długi weekend majowy. W tym roku będzie to 28 i 29 kwietnia 2018. Jej program obejmuje przede wszystkim obiekty noclegowe, gastronomię, muzea i instytucje kultury, atrakcje związane z rekreacją i program turystyczny. W rekordowych edycjach było to blisko 200 atrakcji. Partnerzy „Poznania za pół ceny” sprzedali około 70 tysięcy usług.

Obecnie trwa nabór do 11. edycji wydarzenia. Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału partnerów z branży turystycznej do udziału w akcji. Zasady pozostają od lat tak samo proste, co jest źródłem sukcesu akcji. Przez jeden specjalny weekend w roku atrakcje turystyczne oferują swoje usługi w takim samym standardzie, w jakim są dostępne każdego dnia, ale z ceną obniżoną równo o połowę.

W ramach programu turystycznego są również dostępne bezpłatne wycieczki i dodatkowe aktywności.

Użyte w artykule zdjęcia: T. Dworek / ROSM , Jakub Pińdych / PLOT

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz