POZnań

Premiera Ferrari na Poznań Motor Show

Motor Show 2017 - Poznań 08.04.2017 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Zbliża się Poznań Motor Show największa targowa impreza motoryzacyjna w Polsce. Jak zapowiadają organizatorzy jedną z głównych atrakcji ma być stoisko Ferrari.

W tym roku poznańskie targi będą okazją do podwójnej premiery. Po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane Ferrari Portofino oraz 488 Challenge w barwach katowickiego Racing Teamu. Obydwa samochody będą stanowić nie lada gratkę dla fanów włoskiej marki.

Ferrari 488 Challenge oklejone w specjalnych barwach zaprojektowanych przez wschodzącą gwiazdę designu – Mateusza Przystała, już wyjechało na tor. Inauguracja sezonu wyścigowego ma miejsce podczas weekendu 23-25 marca na torze Mugello we Włoszech.

Kolejną atrakcją będzie długo wyczekiwana premiera Ferrari Portofino, modelu który wzbudził światowy zachwyt. Następca Californii T charakteryzuje się bardziej usportowioną, agresywniejszą linią, lepszymi osiągami, nowoczesnym, precyzyjnie wykończonym wnętrzem oraz nonszalancką elegancją w sam raz na letnie wycieczki poza miasto.

Pod maską najnowszego kabrioletu Ferrari pracuje turbodoładowane V8, silnik o pojemności 3855 cm³ generuje moc 600 KM, co pozwala przyśpieszyć od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy.

Poznań Motor Show – 5 – 8 kwietnia 2018

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, MTP / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz