POZnań

Jurek Owsiak odwiedził poznański colog

Wizyta Jurka Owsiaka w Zoo  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Przy okazji wizyty w Poznaniu szef fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, Jurek Owsiak odwiedził poznańskie nowe zoo. 3 lata temu wsparł akcję ocalenia Nieumarłych Tygrysów uratowanych z granicy polsko-białoruskiej.

Dzisiejsza wizyta wypadła w dniu, w którym obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt oraz Dzień Opiekuna Zwierząt.

Tak, jak Jurek kształtuje świadomość przyszłych pokoleń, tak my staramy się też od strony edukacji przyrodniczej działać. Tak, żebyśmy byli fajniejszymi ludźmi. Żeby to społeczeństwo, które wyrośnie nam było świadome, i żeby fani Jurka, Orkiestry i Festiwalu byli tymi, którzy zmienią ten świat na lepszy – mówiła w trakcie spotkania Ewa Zgrabczyńska, dyrektor poznańskiego Zoo.

Jurek Owsiak odwiedził między innymi tygrysi azyl, który powstał po akcji ocalenia Nieumarłych Tygrysów. Szef WOŚP w słoniarni miał okazję obserwować trening medyczny słonicy Kizi. Jego przewodnikiem była dyrektor poznańskiego cologu.

Temat naszego stosunku do zwierząt w Polsce, pokazywany takimi karygodnymi przykładami, np. jak się zachowujemy wobec najbliższych naszych małych przyjaciół, czyli wobec psów jest dla mnie niewytłumaczalny i niezrozumiały – mówił Jurek Owsiak

Przypomnijmy, że w 2019 roku, dyrygent WOŚP sam przyłączył się do trwającej zbiórki pieniędzy na poznański azyl. Przekazał na ten cel “gratyfikację finansową”, którą odebrał jako laureat Nagrody imienia Andrzeja Wajdy, przyznanej mu w 2018 roku.

Postanowiliśmy wraz z Dzidzią (żona, Lidią Niedźwiecką-Owsiak – red.), że w całości chcemy ją przeznaczyć na fundusz poznańskiego ZOO. Jeszcze raz – wielkie ukłony dla wszystkich, którzy w sposób profesjonalny służbowo, a także w sposób fantastyczny ludzko, zareagowali na tę okrutną historię – pisał wtedy Jurek Owsiak.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz