Czerwonak

Jeszcze w budowie, a już w ruinie – przez dwóch takich co ukradli…

Dom jeszcze w budowie, a już w ruinie  Foto: KWP w Poznaniu

Dwóch mężczyzn włamało się do budowanego w Czerwonaku domu jednorodzinnego. Intruzów zauważył właściciel i zawiadomił szkiełów. Ci na szczęście przybyli bardzo szybko.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zaczęli przeszukiwać budynek w poszukiwaniu sprawców – relacjonuje mł. asp. Maciej Święcichowski z poznańskiej Policji – na parterze i piętrze nikogo nie było, jednak gdy weszli na strych, znaleźli dwóch mężczyzn schowanych za ścianką działową.

Złodzieje chcieli zdemontować i ukraść co tylko się da. Niestety podczas  swojej pracy uszkodzili schody, które chwilę po tym, jak szkieły weszły na poddasze, zawaliły się. Mundurowi mieli zatem wuchtę szczęścia.

Po przewiezieniu złodziei na szkiełownię okazało się, że była to ich druga wizyta w tym domu. Wcześniej ukradli rury od centralnego ogrzewania i inne wyposażenie. Podczas ponownych odwiedzin próbowali zdemontować kaloryfery. zatrzymani mężczyźni to 23 i 27-letni mieszkańcy naszej Metropolii.

Straty, które spowodowali swoją działalnością wyceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych – dodaje Maciej Święcichowski – za to przestępstwo mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz