Oborniki

Jarmarki Świąteczne

Święta  Foto: freestocks.org

Największym tegorocznym jarmarkiem świąteczny w naszej aglomeracji jest z pewnością Betlejem Poznańskie, które przyciąga wuchtę wiary. Specjalne stoiska z ozdobami, potrawami i ustawione spotkamy na Starym Rynku i placu Wolności. W najbliższy weekend zapraszamy także na jarmarki świąteczne do kilku miejscowości w okolicach Poznania.

Świąteczną atmosferę obiecują organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbędzie się na Rynku w Kostrzynie w piątek (6.12) od 17:00 do 20:30. Wśród atrakcji jest uroczyste zapalenie choinki, a gościem specjalnym będzie Święty Mikołaj. Na stoiskach znajdziemy ozdoby świąteczne, słodkości, czy świąteczne potrawy. Będziemy mogli również kupić drzewka.

Na kolejny, VII Jarmark Świąteczny zapraszamy na parking przed Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach w sobotę (7.12). Kiermaszowi towarzyszyć będą występy zespołów z gminnych szkół i przedszkoli, a choinka zabłyśnie o godzinie 15:30.

Jak co roku odwiedzi nas Mikołaj, który dla dzieci będzie miał przygotowane słodkie upominki – zapowiadają organizatorzy – przygotowanych zostanie ponad 40 stoisk na których prezentowane będą produkty regionalnych rękodzielników.

Świąteczny kiermasz odbędzie się także w Murowanej Goślinie na placu Powstańców Wielkopolskich w niedzielę (8.12) od 10:30 do 16:00. Będziemy mogli tutaj kupić m. in. rękodzieło , ozdoby świąteczne, potrawy i wyroby regionalne. Jarmarkowi towarzyszyć będzie XVI Goślińskie Kolędowanie.

Kolejny już raz odbędzie się na Rynku w Obornikach Wielki Jarmark Świąteczny, dzięki któremu najbliższa niedziela (8.12) będzie magiczna.  Wszystko rozpocznie się o 10:00 i potrwa do 18:00.

Nie zabraknie stoisk z rękodziełem i kulinarnymi specjałami, świątecznych animacji dla najmłodszych, sympatycznych alpaków i bogatego programu na scenie – zachęcają organizatorzy – nowością będzie mieniąca się tysiącem kolorów karuzela wenecka.

Zespół Szkół w Objezierzu przygotuje natomiast kilka serii warsztatów zdobienia pierników. Wśród występujących znajdą się rodzime gwiazdy sceny teatralnej i muzycznej oraz zaproszeni goście. Specjalnie z myślą o najmłodszych przygotowane będzie muzyczne przedstawienie Piosenki Skrzata Kolędnika w wykonaniu teatru Kopalnia Marzeń. Finałem Wielkiego Jarmarku Świątecznego będzie koncert zespołu Golden Life.

Zapraszamy także na coroczne Mikołajki, które odbędą się na swarzędzkim Rynku w niedzielę (8.12) od 15:00 do 18:00. Na świątecznych stoiskach handlowych będziemy mogli kupić ozdoby świąteczne i rękodzieło, wypić grzańca, czy rozgrzewającą zimową herbatę, kupić pierogi, pyszną zupę grzybową oraz fińskie smakołyki.

Tegoroczne Mikołajki przeniosą nas do Finlandii – krainy Świętego Mikołaja, bowiem zapraszamy dzieci do przejścia tradycyjnej fińskiej ścieżki św. Mikołaja, Joulupolku – zapowiadają organizatorzy – na ścieżce spotkać będzie można prawdziwego renifera, odwiedzić elfią pocztę, zobaczyć mini przedstawienie teatralne, zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.

Będzie także śpiewanie kolęd i szopka bożonarodzeniowa i wspólne rozświetlenie choinki. Na dzieci, które odwiedzą wszystkie punkty i zdobędą potwierdzające to pieczątki, czekać będą słodkie upominki. W programie jest także parda szczudlarzy, elfów, zimowa zumba, czy wspólne rysowanie.

 

Użyte w artykule zdjęcia: H. Błachnio, freestocks.org, UM Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz