Sport

Jakub Kamiński – Młodzieżowiec Lipca

Kolejorz - Lech Poznań  Foto: materiały prasowe

Jakub Kamiński z Lecha Poznań zdobył nagrodę Młodzieżowca Lipca PKO Banku Polskiego. To pierwsza nagroda dla zawodników urodzonych w 2000 roku i młodszych w sezonie 2021/22 oraz premierowa dla pomocnika Kolejorza.

 
Lech Poznań w dwóch pierwszych kolejkach PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2021/22 odniósł jedno zwycięstwo z Górnikiem Zabrze oraz zremisował z beniaminkiem z Radomia. Dużą rolę w 4-punktowej zdobyczy Kolejorza odegrał Jakub Kamiński, zdobywając bramkę oraz notując asystę.

Podopieczny Macieja Skorży w tym sezonie jest pewniakiem w wyjściowej jedenastce ekipy ze stolicy Wielkopolski. Odważne poczynania w ofensywie młodego gracza z Poznania spowodowały, że lideruje w klasyfikacji liczby oddanych celnych strzałów – tylko w 1 próbie na 6 nie trafił w światło bramki. 

Ostatnia nagroda Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego dla zawodnika Kolejorza przypadła w czerwcu 2020 roku. Wówczas statuetkę otrzymał Jakub Moder, a cztery miesiące wcześniej Kamil Jóźwiak. Przed nimi triumfował także Robert Gumny. Jakub Kamiński jest więc czwartym przedstawicielem Lecha Poznań wśród triumfatorów plebiscytu. 

W tym sezonie status młodzieżowca przysługuje zawodnikom z polskim obywatelstwem, urodzonym w 2000 roku i młodszym. Piłkarze spełniający oba te kryteria mogą się jednocześnie ubiegać o nagrodę Młodzieżowca Miesiąca PKO Banku Polskiego. Trójka kandydatów – wraz z laureatem – wybierana jest na podstawie statystyk, zachowania w meczach oraz postawy pozaboiskowej. Za lipiec wzięto pod uwagę dokonania z 1. i 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz