DLA STUDENTA

Jakiej potrzebujemy edukacji?

Collegium Minus UAM - 16.11.2017  Foto: Kamera UAM

Jakiej edukacji Polacy potrzebują? Na to pytanie będą próbować szukać odpowiedzi uczestnicy kolejnej Debaty Akademickiej, która odbędzie się w sali Lubrańskiego UAM.

Sam tytuł debaty nawiązuje do tytułu książki wybitnego historyka, Jerzego Jedlickiego Jakiej edukacji Polacy potrzebują?  Studia z dziejów i wyobraźni XIX wieku.

O rozwoju cywilizacyjnym Polski zadecyduje edukacja i wychowanie obecnego i kolejnych młodych pokoleń Polaków – przekonują organizatorzy debaty – stąd też uczestnicy debaty spróbują odpowiedzieć na szereg pytań.

Jakiej edukacji i jakiego systemu wychowania Polacy potrzebują u schyłku drugiej dekady XXI wieku? W dobie szans i zagrożeń, które niesie globalizacja i rozwój technologiczny. Czego i jak polska szkoła powinna uczyć? Jakie wartości i w jaki sposób powinna promować?

W V Debacie Akademickiej wezmą udział dr Iwona Chmura-Rutkowska, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM, prof. Stanisław Dylak, Wydział Studiów Edukacyjnych UAM, dr hab. Jan Fazlagić, prof. nadzw. UEP Katedra Badań i Rynku UEP, a także prof. dr hab. Aldona Andrzejczak, prof. zw. UEP, Katedra Edukacji i Rozwoju Kadr UEP.

V Debata akademicka odbędzie się w sali Lubrańskiego UAM w poniedziałek 20 listopada o godzinie 17:00.

Użyte w artykule zdjęcia: Kamera UAM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz