BizNews DLA STUDENTA

Jak zarządzać sieciami handlowymi – nowy kierunek na UEP

Uniwersytet Ekonomiczny  Foto: materiały prasowe

Handel to sektor odpowiadający za niemal 1/3 polskiej gospodarki. To także prawie 2 mln miejsc pracy, a w obszarach powiązanych z handlem kolejne 1,6 mln – czyli ponad 1/4 ogółu zatrudnienia. Poznański Uniwersytet Ekonomiczny poszerza ofertę studiów podyplomowych o zajęcia z praktykami biznesu z sektora produktów szybko zbywalnych. W ramach współpracy uczelni z Grupą Muszkieterów utworzone zostały innowacyjne studia podyplomowe „Zarządzanie sieciami handlowymi”.

Uniwersytet Ekonomiczny w  PoznaniuSklepy wielkopowierzchniowe odpowiadają w tej chwili za 50% wielkości sprzedaży artykułów spożywczych. Stąd też, ze względu na swoją wielkość i złożoną strukturę, sektor ten potrzebuje doświadczonej i dobrze wyszkolonej kadry zarządzającej.

Jest to dogodny moment, by podnosić swoje kwalifikacje, gdyż branża handlowa to jedna z najlepiej rozwijających się i przyszłościowych gałęzi biznesu – mówi Patrick Renault, prezes Grupy Muszkieterów w Polsce. – Z doświadczenia wiem, jak dużą wartość w rozwoju tej branży mają odpowiednio przygotowani pracownicy – dodaje.

Program studiów podyplomowych „Zarządzanie sieciami handlowymi” na UEP został zaprojektowany tak, by zapewnić słuchaczom jak najlepsze przygotowanie do pracy w branży handlowej.

Zajęcia prowadzone będą zarówno przez doświadczonych wykładowców z UEP, jak i specjalistów z Grupy Muszkieterów, którzy podzielą się ze studentami swoim doświadczeniem zawodowym.

Bliska współpraca pomiędzy uczelniami i biznesem to działania praktykowane przez najlepsze uniwersytety ekonomiczne na świecie. Tym tropem od wielu lat podąża również Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – mówi dr Bartłomiej Pierański, koordynator studiów podyplomowych „Zarządzanie sieciami handlowymi” na UEP.

Podczas zajęć w ramach nowych studiów podyplomowych na uczelni studenci zyskają dostęp do unikatowego połączenia najnowszej wiedzy z zakresu szeroko rozumianego zarządzania sieciami handlowymi z praktyczną wiedzą w tym zakresie.

Studia podyplomowe na UEP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz