Lifestyle

Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

Kret często odwiedza przydomowe ogrody i działki, choć nie jest tutaj mile widzianym gościem. Właściciele takich zielonych terenów starają się pozbyć tych niewielkich ssaków na różne sposoby. Podpowiemy kilka z nich, które można zastosować.

Krety odżywiają się dżdżownicami, larwami owadów i drobnymi kręgowcami. To właśnie one są powodem odwiedzin zwłaszcza na dobrze nawożonych trawnikach. Swoimi silnymi, łopatowatymi łapami tworzy system podziemnych tuneli na głębokości około 20-50 centymetrów.

Najbardziej aktywne są rano i wtedy właśnie powstaje najwięcej charakterystycznych krecich kopców, których właściciele ogrodów woleliby nie widzieć.

Domowym sposobem na przepłoszenie kreta z ogrodu jest użycie jajka włożonego bezpośrednio do nory lub też napchanie tam kłębków z sierści psa – podpowiada Tomasz Kok, ogrodnik – silny zapach odstrasza to zwierzę.

Można również zastosować karbid, który zalany wodą wydziela trujący gaz. Po którymkolwiek z tych sposobów koniecznie zdejmij ziemię z kopca i usuń wygnitą trawę. W opróżnione miejsce wsyp torf zmieszany z podłożem i zastosuj specjalną dosiewkę szybko kiełkujących traw. Dzięki temu puste miejsca na murawie nie zarosną chwastami.

 

Użyte w artykule zdjęcia: Benjamin Combs

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz