Przepisy

Jajecznica na zielono!

Jajecznica na zielono  Foto: VeryBreakfast / Justyna

Znowu jajecznica??!!?? Tak! Po raz setny proponujemy na niedzielne śniadanie to samo, ale nie tak samo. Dziś będzie nie tylko smacznie, ale zdrowo i… zielono. Zaczynamy.

Przepis znalazłem na bardzo apetycznym blogu VeryBreafast , który prowadzi Justyna. Jak sama przyznaje kilka lat temu miała problem ze zdrowiem i nadwagą. Postanowiła to zmienić i zaczęła jeść bardzo zdrowo, ale jak się okazało nie było to wcale takie łatwe. Musiała zmienić swoje kulinarne przyzwyczajenia i nauczyć się tak naprawdę gotować od nowa.

Zajęło to trochę czasu, ale teraz spędzam więcej czasu w kuchni niż kiedyś i gotuję wszystkie posiłki od podstaw – wyjaśnia Justyna – na dodatek noszę teraz rzeczy o 3 rozmiary mniejsze!

Spośród wielu śniadaniowych przepisów na stronie Justyny wybraliśmy na dzisiaj jajecznicę z awokado, sznytloszkiem i chrupiącym chlebem. Jak podkreśla Justyna to śniadanie jest proste, szybkie do przygotowania, zdrowe i dające zastrzyk energii na cały dzień.

Kluczem tutaj jest dobry chleb bez dodatku konserwantów czy glutenu – podkreśla Justyna – powinien być pachnący, z chrupiącą skórką…

Najlepiej upiec własny, bądź odwiedzić jakąś dobrą piekarnię. Co będziemy potrzebować oprócz chleba! Oczywiście jajka, nieco masła, awokado, młodą cebulkę, sznytloszek, pieprz i sól.

Zaczynamy od jajecznicy, którą smażymy na maśle. Równocześnie przecinamy awokado na pół, usuwamy pestkę i kroimy owoc na plasterki. Cebulkę i sznytoszek siekamy na drobno. Możemy nieco ogrzać chleb w tosterze, jeśli oczywiście go przed chwilą nie upiekliśmy, tylko kupiliśmy.

Plasterki awokado układamy na każdej skibce, na to nakładamy jajecznicę i posypujemy cebulką i szczypirkiem. Doprawiamy ewentualnie pieprzem i solą. Gotowe. DZIEŃ SMACZNY POZNAŃ!

Zachęcamy też do odwiedzenia blogu VeryBreafast, który prowadzi Justyna.

Użyte w artykule zdjęcia: VeryBreakfast / Justyna

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz