POZnań

Impreza rowerowa na 1000 dzwonków – do rozdania

Piknik na Kolegiackim  Foto: UM Poznania

Rowerowe Lato to cykl imprez promujących ekologiczny sposób poruszania się po mieście. W sobotę na dziedzińcu Urzędu Miejskiego bicyklowe atrakcje przedstawione zostaną w kilku odsłonach. Warto zarezerwować czas i przyjechać. Obowiązkowo na dwóch kółkach.

Rajd rowerowy dla dużych i małychPodczas całodniowej imprezy na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta będzie można podziwiać m.in. akrobacje rowerowe, wystawę zabytkowych jednośladów a także oznakować rower. O tym, jak jeździć bezpiecznie, opowiedzą z kolei eksperci. Sporo atrakcji przygotowano też dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonają ozdoby rowerowe na swoje dwa kółka. A że nazwa “piknik” zobowiązuje – będzie też strefa “Bike Food” z drobnymi przekąskami, lodami i dobrą kawą.

Dodatkowo podczas pikniku organizatorzy rozdadzą 1000 rowerowych dzwonków.

– Wydarzenie ma na celu promocję ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu oraz integrację środowiska miłośników rowerów – mówi Katarzyna Strzyż-Sobańska, kierownik Oddziału Promocji UMP – Akcję organizujemy na dziedzińcu Urzędu Miasta, przestrzeni otwartej na różnorakie animacje i wydarzenia kulturalne przeznaczone dla poznaniaków. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, będzie relaksująca, chill-outowa muzyka, będziemy rozdawać dzwonki na rower. Ich ilość jest ograniczona, więc zapraszamy już od 12:00.

Jedną z największych atrakcji pikniku będą pokazy rowerowe.

Spektakularne widowisko w formie rowerowego show przygotują wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski Dawid Pietrzak oraz Filip Mrugała. W sumie będzie 5 różnych pokazów, co godzinę od 13 do 17.

Prawdziwą gratką dla osób zainteresowanych historią jednośladów będzie wystawa zabytkowych rowerów przygotowana przez Automobilklub Wielkopolski. Wśród eksponatów znajdą się zarówno rowery miejskie jak i wyścigowe wyprodukowane przed drugą wojną światową. Będzie można tez porozmawiać z kolekcjonerami, którzy opowiedzą, jak wygląd i funkcjonalność rowerów zmieniała się przez lata.

Swoja wiedzą będą służyć także eksperci, którzy poprowadzą warsztaty bezpieczeństwa. Będzie można m.in. wziąć udział w rowerowym wyścigu na profesjonalnym trenażerze – rowerze szosowym, dowiedzieć się czym różni się droga hamowania samochodu od hamowania roweru i sprawdzić, jak prawidłowo przewozić rowery samochodem.

Piknik będzie też okazją, by oznakować swój rower.

Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych. I dla nich przygotowano szereg atrakcji. W Kąciku Malucha dzieci będą mogły spędzić czas na warsztatach plastycznych, podczas których prowadzący pokażą, jak wykonać wyjątkowe ozdoby na kierownice rowerków, z wykorzystaniem kolorowych tasiemek i włóczek. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji także tor przeszkód i małe rowerki.

Na zakończenie, jako idealne zwieńczenie dnia pełnego aktywności, organizatorzy przewidzieli pokaz Letniego Kina Plenerowego. Na gości czekać będzie 100 leżaków, duży ekran a na nim klasyka włoskieg…z rowerami w tle, czyli nagrodzone Złotym Globem dzieło Vittoria de Sici “Złodzieje rowerów” z 1948 r.

Piknik rowerowy na dziedzińcu Urzędu Miasta na Placu Kolegiackim rozpocznie się w sobotę 22 sierpnia o godzinie 12:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz