Franowo POZnań

Pierwszy parking dla kejtrów w Poznaniu

Pierwszy parking dla psów w Poznaniu (21.08.2015) Franowo  Foto: © Karolina Kiraga

Pod tą intrygująco brzmiącą nazwą kryją się specjalnie przystosowane miejsca do odpoczynku dla czworonogów, podczas gdy ich właściciele udają się na zakupy.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka i zdecydowanie każdy właściciel czworonoga chce dla niego jak najlepiej. Niejednemu jednak zdarzyło się zabrać pupila na zakupy, przywiązać go gdzieś w pobliżu i samemu wejść do sklepu. Bardzo często kejter wtedy czeka na swojego pana przypięty do słupka drogowego, bądź koło wózków sklepowych. Niejednokrotnie w pełnym słońcu, bez dostępu do wody lub na deszczu, bez możliwości schronienia się przed kroplami spadającymi z nieba.

Od dzisiaj właściciele kejtrów nie muszą się już martwić, co zrobić ze swoim pupilem, gdy wybierają się na zakupy. W centrum handlowym Franowo, koło IKEI powstał właśnie pierwszy w Poznaniu parking dla psów. Teraz ukochane cztery łapy mogą podczas zakupów odpocząć i zaczekać na swojego pana w miejscu gdzie jest buda, cień i woda.

Profesjonalny parking dla psów to miejsce, którego w Poznaniu naprawdę brakowało. Tuż obok sklepu IKEA przygotowaliśmy specjalną strefę, w której pies ma zapewniony cień, budę, przedsionek i miskę ze świeżą wodą. Jednocześnie na parkingu w bezpieczny sposób mogą przebywać cztery psy. Każdy z nich ma specjalną, zamykaną na klucz smycz, która chroni go przed kradzieżą. Zasady korzystania z parkingu określa stosowny regulamin. Strefa dostępna jest dla czworonogów w godzinach otwarcia sklepu IKEA – mówi Przemysław Juskowiak z IKEA Poznań. – Nasza inicjatywa jest odpowiedzią na problem pozostawiania psów w zamkniętych samochodach czy przywiązywania ich gdzieś przed sklepami bez wody i cienia. Skorzystają na tym wszyscy bywalcy Parku Handlowego Franowo. Zarówno Ci czworonożni jak i ich właściciele – dodaje.

Podczas inauguracji psiej strefy przed sklepem, zainteresowani mogli zapoznać się z zasadami korzystania z parkingu i smyczy antykradzieżowej. Dodatkowo zorganizowano gry i zabawy dla dzieci. W konkursach nagradzane zostały nie tylko maluchy ale i ich czworonożni przyjaciele. Zapewniono również opiekę psiego behawiorysty, który ważył czworonogi i dawał ich właścicielom porady żywieniowe.

Od dzisiejszego dnia każdy posiadacz czworonoga może przyjść wraz ze swoim psem i zostawić go na chwilę w specjalnie przygotowanym dla niego miejscu. Z kolei przejezdni mają możliwość zatrzymać się i napoić swojego pupila.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz