BizNews

Imperial Tobacco ma nowy magazyn w Jankowicach

Imperial Tobacco Polska otwiera nowoczesny magazyn wysokiego składowania  Foto: mat. prasowe

Spółka Imperial Tobacco Polska w zakładzie produkcyjnym w Jankowicach otworzyła magazyn wysokiego składowania. To już kolejny etap rozbudowy fabryki w Jankowicach.

Nowy magazyn jest w w pełni zautomatyzowany i może pomieścić ponad 15.000 palet formatu euro lub ponad 11.000 palet przemysłowych (INDU) bądź chemicznych.

Dzięki inwestycji poprawiła się elastyczność logistyczna fabryki, a co za tym idzie możliwość obsługi większej ilości klientów, w tym klientów zagranicznych – powiedział Wojciech Skowroński, Dyrektor Fabryki – otwarcie magazynu to efekt wytężonej pracy naszego całego zespołu.

W magazynie został zastosowany system składowania na podwójną głębokość, co pozwoliło znacznie zwiększyć powierzchnię magazynową. Wewnątrz budynku oraz na platformach logistycznych zamontowano sieć transporterów łańcuchowo-rolkowych, które przemieszczają palety. Magazyn oraz transportery są w pełni zautomatyzowane, a identyfikacja palet odbywa się za pomocą skanerów.

Wysokość nowego magazynu to około 36 metrów, na którą składa się 13 poziomów. Budowa tego obiektu trwała 24 miesiące.

Nowa infrastruktura pozwoliła nam zoptymalizować procesy logistyczne i lepiej spełniać oczekiwania naszych klientów – dodała Justyna Sobieralska, Dyrektor Logistyki – praca nad tym projektem wiele nas nauczyła i udowodniła siłę jaka tkwi w naszym zespole.

Budowa nowego magazynu to już trzeci etap rozbudowy fabryki w Jankowicach. Pierwszym, który był realizowany w 2010 roku, była rozbudowa obszaru produkcyjnego o 10.000 m², a w drugim w 2013 roku o kolejne 13.ooo m².

W Imperial Tobacco Polska w Jankowicach oraz Imperial Tobacco Polska Manufacturing w Radomiu pracuje około 1.400 osób. Papierosy produkowane pod Poznaniem można kupić nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, na Słowacji, w Słowenii, na Węgrzech, w Norwegii i w Szwecji.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz