Aglomeracja POZnań

II Świąteczna Gra Miejska

II Świąteczna Gra Miejska  Foto: Gra Miejska

II Świąteczna Gra Miejska Foto: Gra Miejska18 grudnia odbędzie się druga edycja Świątecznej Gry Miejskiej. Podobnie jak rok temu przed uczestnikami stanie niezwykle ważne zadanie, od którego zależeć będzie klimat świątecznych dni. Santa Claus, który rok temu porwał wielkopolskiego Gwiazdora znów coś knuje. W tej sytuacji ponownie konieczna staje się interwencja uczestników gry, którzy wkroczą w tajemniczy świat tradycji bożonarodzeniowych, by uratować Święta. Nie należy się więc dziwić jeśli w najbliższych dniach napotka się na ulicach Poznania anioły, kolędników, pastuszków i inne postacie znane ze świątecznych tradycji.


Zmagania rozpocznie etap internetowy, który odbędzie się w dniach 15-17 grudnia. Każdego wieczoru aktywowane będzie kolejne, związane ze Świętami Bożego Narodzenia, zadanie dla graczy. Najlepsze
100 osób wejdzie do etapu ulicznego, czyli właściwej gry, która odbędzie się w sobotę, 18 grudnia w godz. 10.00 – 15.00. Nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu będzie wejście na, zazwyczaj niedostępną, wieżę poznańskiego ratusza. Przewidziano też nagrody rzeczowe. Wszyscy, którzy pragną poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia, zapach pierników i powinni koniecznie zarezerwować czas.

JAK WEJŚĆ DO GRY?
Do zabawy mogą zgłaszać się 3-5 osobowe zespoły (co najmniej jedna osoba w grupie musi być pełnoletnia). Wystarczy zebrać kilka osób i zarejestrować grupę na stronie www.gramiejska.pl. W zwrotnym e-mailu zgłoszony zespół otrzyma szczegółowe instrukcje dotyczące udziału w etapie internetowym i ulicznym. Udział w grze jest bezpłatny.

CO TO SĄ GRY MIEJSKIE?
GRY MIEJSKIE to nowy, niepowtarzalny rodzaj rozrywki, łączący w sobie elementy gier komputerowych, gier typu RPG oraz happeningów ulicznych. Kilkuosobowe zespoły uczestników rywalizują
między sobą na ulicach miasta, starając się wykonać postawione przed nimi zadania w jak najkrótszym czasie. Liczą się: szybkość działania, kojarzenie faktów i miejsc, skuteczna praca zespołowa, orientacja w terenie i odrobina sprytu. Całość rozgrywana jest w przestrzeni miasta, które stanowi integralny element rozgrywki. W Poznaniu gry miejskie są organizowane w powodzeniem od 2006 roku. Świąteczna edycja Gry Miejskiej została dofinansowana ze środków miasta Poznania i będzie towarzyszyć wydarzeniom Betlejem Poznańskiego.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz