K U L T U R A

Happysad zagra w Tamie

Happysad  Foto: mat. prasowe

Zespół Happysad wystąpi w klubie Tama w piątek, 29 października. Koncert odbędzie się z okazji dwudziestolecie istnienia zespołu.

Swoje 20-lecie działalności Happysad postanowił uczcić trasą koncertową oraz wydaniem jubileuszowego, dwupłytowego albumu „Odrzutowce i kowery” oraz premierą książki Żanety Gotowalskiej „Zanim pójdę”.

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów. Ma na koncie ponad 1200 koncertów w całym kraju, 5 platynowych i 3 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce.

W lipcu 2004 r. ukazał się ich debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”, a rok później „Podróże i pod prąd”. Następnie w roku 2007 miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu – „Nieprzygoda”. Koncertowe wydawnictwo DVD Happysad “Na żywo w STUDIO” zyskało status złotej płyty już w dniu premiery, 24 listopada 2008, a pół roku później zostało platynową płytą. W październiku 2011 ukazało się jubileuszowe wydawnictwo „Zadyszka”, podsumowujące dziesięć lat działalności zespołu, składające się z dwóch płyt. Na pierwszym krążku 13 zaprzyjaźnionych zespołów gra utwory Happysad, a drugi to DVD z koncertem zespołu z Jarocina z udziałem urodzinowych gości. Kolejne premierowe płyty zespołu debiutowały na szczycie OLISu i szybko pokrywały się złotem, a wydana w 2009 r. płyta „Mów mi dobrze” oraz pochodząca z 2012 r. „Ciepło/zimno” zyskały status platynowej płyty.

W 2013 roku ukazało się kolejne wydawnictwo DVD i 2CD dokumentujące występ zespołu na Przystanku Woodstock w 2012 i – jako zdobywca Złotego Bączka – w 2013 roku. W 2014 roku nagrał album “Jakby nie było jutra”, który w październiku 2014 r. zadebiutował na 1 miejscu OLIS, spotkał się z bardzo dobrymi recenzjami i w ciągu miesiąca zyskał status złotej płyty. Kolejna płyta zespołu „Ciało obce” pochodzi z lutego 2017 r, a na albumie znajduje się 11 wideoklipów. Ósma płyta Happysad nosi tytuł „Rekordowo Letnie Lato” i ukazała się w 2019 r. Rok 2020 przyniósł kolejne wydawnictwo koncertowe (2CD/DVD) będące rejestracją koncertu na Pol’and’Rock Festival rok wcześniej.

Zespół wystąpi w składzie:

Skład zespołu: Kuba Kawalec – wokal, gitara Łukasz Cegliński – Pan Latawiec – gitara, wokal Artur Telka – bas Jarek Dubiński – Dubin – perkusja Maciej Ramisz – instrumenty klawiszowe, gitara, wokal Michał Bąk – saksofon, instrumenty klawiszowe, wokal.

Happysad

Klub Tama
piątek 29 października, godzina 19:00

Bilety od 75 zł

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz