K U L T U R A

Daria Zawiałow – wojny i noce tour

Daria Zawiałow Blue Note  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Daria Zawiałow wystąpi na Międzynarodowych Targach Poznańskich w czwartek, 11 listopada. Przeniesiony z marca koncert odbędzie się w Pawilonie 3a.

Swój debiutancki album – A Kysz! wydała zaledwie cztery lata temu. Jej mocny wokal zawładnął wtedy polską sceną alternatywną. W Kolejną płytę – Helsinki tchnęła odrobinę elektroniki zachowując mocne gitarowe i rockowe riffy, bębny oraz klawisze. Jej nazwisko na stałe wpisało się jako to z najciekawszych na Polskiej scenie muzycznej. Po dwóch latach rozpoczął się kolejny etap.

Wydaniem albumu „Wojny i noce” artystka ukazuje nowe, muzyczne oblicze. Choć część piosenek dała się już słyszeć podczas trwających przez ostatnie miesiące koncertach, większość trzymana była na szczególną okazję jaką jest jesienna trasa, zatytułowana dokładnie tak samo jak album.

W warstwie graficznej i scenograficznej trasa orbitować będzie wokół znanych już elementów kultury japońskiej, ale to w klubach, na scenach bardziej kameralnych niż festiwalowe będzie można je łatwiej dostrzec i docenić. Repertuar koncertów, będzie niespodzianką, ale nie zabraknie ostatnich singli takich jak „Za krótki sen” czy „Kaonashi”, które zmieszają się zarówno z piosenkami jeszcze na koncertach nie słyszanymi i jaki i z utworami dobrze z znanymi z poprzednich tras i płyt.

Daria Zawiałow – wojny i noce tour

Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 3a
czwartek, 11 listopada godzina 20:00

Bilety w cenie: 79 zł (pula I), 89 zł (pula II), 99 zł (pula III)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaskowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz