Sport

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w piłce nożnej dziewcząt

Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w piłce nożnej dziewcząt  Foto: Michał Kościelak

Medyk Konin, LPFA Lech oraz SF Lejdis na podium Halowych Mistrzostw Wielkopolski U-16.

W Luboniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski w piłce nożnej dziewcząt. Na parkiet lubońskiej hali LOSIR zaprosiły obrończynie tytułu Mistrza sprzed roku – SF Lejdis. Kibice mogli obejrzeć bardzo szybkie, dynamiczne starcia, w których z dwoma drużynami gospodarzy zmierzyły się najlepsze wielkopolskie kluby. W meczach finałowych fazy pucharowej Medyk Konin pokonał dziewczyny z poznańskiego Lecha, natomiast SF Lejdis I zwyciężyły z drugą drużyną Medyka Konin.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1 – KKPK Medyk Konin I
2 – Lech Poznań Football Academy
3 – SF Lejdis Luboń I
4 – KKPK Medyk Konin II
5 – SF Lejdis Luboń II
6 – Juna Trans Stare Oborzyska
7 – GSS Grodzisk Wielkopolski
8 – KS Lipno

Najlepszą zawodniczką turnieju została Monika Mierzejewska, królową strzelczyń Oliwia Jaśniak (obie Medyk Konin), a najlepszą bramkarką Katarzyna Lewandowska z LPFA.

Medyk i Lech to znane marki w żeńskiej piłce, nie tylko w województwie. Kibice przyzwyczajają się też coraz bardziej do stabilnej pozycji w czołówce regionu drużyny SF Lejdis. To bardzo młoda grupa, zaledwie drugi rok w rozgrywkach, tymczasem już zebrała imponujące trofea: w 2019 roku mistrzynie na hali U-13 i U-16, zdobywczynie Pucharu Wielkopolski U-13; w tym roku triumfatorki turnieju Just Girls – w kategorii U-15. – Cały czas gramy młodszą kadrą. W Halowych Mistrzostwach Wielkopolski tylko 2 zawodniczki na 11 mieliśmy z najstarszego rocznika 2004. Jestem bardzo zadowolona i dumna z dziewczyn – mówiła po turnieju Anna Jankowska, trenerka SF Lejdis.

Kibice na turnieju mogli zobaczyć także umiejętności młodszych piłkarek, które w przerwie między fazą grupową i pucharową rozegrały mecz pokazowy. Techniką i wolą walki zaskoczyły wielu fanów piłki.

Użyte w artykule zdjęcia: Michał Kościelak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz