Sport

City Trail – bez błota na trasie biegu!

City Trail  Foto: T. Szwajkowski / mat. prasowe

Linię mety biegu głównego City Trail na dystansie 5 km minęło 765 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 264 młodych sportowców. Zwyciężyli Łukasz Nowak i Malwina Misjan, Tym samym oboje przypieczętowali wygraną w klasyfikacji generalnej cyklu.

Łukasz Nowak wygrał dzisiaj po raz trzeci w sezonie. Jego wynik na mecie to 15:26. Łukasz biega w trwającej edycji bardzo równo – różnica między jego najwolniejszym i najszybszym biegiem to zaledwie 7 sekund! Dzisiejszy czas zwyciężczyni Malwiny Masjan – 17:19 – jest najlepszym wynikiem uzyskanym w trwającej edycji przez kobiet

Biegło mi się dzisiaj bardzo dobrze, było wietrznie, ale mniej błotniście niż ostatnio. Dostałam wytyczne od trenera, aby dwa ostatnie kilometry pobiec w tempie poniżej 3:20, udało się zrealizować te założenia, więc jestem zadowolona.

Biegi CITY TRAIL Poznań są poprowadzone na pętli nad jeziorem Rusałka. Meta i biegowe miasteczko są zlokalizowane w pobliżu plaży miejskiej i Restauracji Rusałka. Szósty – ostatni bieg edycji jest zaplanowany na 28 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane 15 kwietnia.

Użyte w artykule zdjęcia: T. Szwajkowski / mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz