POZnań

Gwiazdy uczciły Powstanie Wielkopolskie w ramach koncertu “Muzyka Wolności”

Koncert "Muzyka Wolności" z okazji 100. rocznicy wybuchu Powsta  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Koncert "Muzyka Wolności" z okazji 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego - Poznań 27.12.2018 r.

Tłumy widzów oglądały na żywo koncert na Stadionie Miejskim, który odbył się by upamiętnić setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Bądźmy razem na Stadionie Miejskim w Poznaniu, z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, by cieszyć się wolnością, bo wolność liczy się w każdym wieku. Chcemy, by o Powstaniu Wielkopolskim było głośno! 27 grudnia na poznańskim stadionie odbył się koncert “Muzyka Wolności” – zapraszał Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Koncert podzielony był na trzy względu ze względu na prowadzoną transmisję ale także uwzględnił trzy wartości, miłe wielkopolskim sercom – Wiarę, Nadzieję i Wolność.

Na jednej scenie wystąpili: Michał Szpak, Margaret, Cleo, Kamil Bednarek, Perfect, Kayah, Edyta Górniak, Lady Pank, Andrzej Piaseczny, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Natalia Szroeder, Kasia Kowalska, Varius Manx, Kasia Stankiewicz, Anna Wyszkoni, Lombard, Stanisław Soyka, Sebastian Riedel, Kasia Wilk, Mezo, Sztywny Pal Azji, Ola Gintrowska, a także Orkiestra symfoniczna pod kierownictwem muzycznym Adama Sztaby, Daniela Nosewicza i Nikoli Kołodziejczyka.

Koncert był bardzo udany. Udało się stworzyć odpowiednią do takiej rocznicy atmosferę radości. Udało się bez niepotrzebnego nadęcia wspominać w różny sposób Bohaterów tamtych wydarzeń.

Jedynym chyba zgrzytem była wpadka współprowadzącego koncert Oliviera Janiaka. Kilkukrotnie starał się przypodobać publiczności mówiąc, że pochodzi z Wielkopolski. W kulminacyjnym jednak momencie całego wydarzenia popełnił poważny błąd, który przekreślił chyba w oczach zebranych na stadionie osób wcześniejsze starania. Zapraszając na scenę Marka Woźniaka przedstawił go jako… Marszałka województw mazowieckiego. Prowadzący został wygwizdany.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

5 komentarzy

kliknij by dodać komentarz

  • Mili Państwo. Cały ten koncert to wizerunkowa porażka obecnych władz Poznania. Dystrybucja(?) biletów to coś bardzo dziwacznego, krótko mówiąc. Tak właściwie połowa miejsc była pusta. To co zrobił “prezenter” Oliwer, to dyskwalifikuje go całkowicie jako prezentera! A tak się chwalił iż jest ….Wielkopolaninem. Tak w ogóle , większość gwiazd(?) wystąpiła tam tylko dlatego iż dawno …nigdzie nie występowała 😛

  • Chała. Zrobili sobie próbę generalną przed sylwestrem. Żadnych piosenek o Poznaniu i powstaniu. DNO.

  • Moim zdaniem raczej było fajnie choć oglądałem w telewizji >Dzisiejsza Młodzież niestety nie lubi historii a to powiązanie z muzyką ( nie zawsze mi odpowiadającą ) trochę poprzeplatane ze zdjęciami z Powstania pozwoliło (mam nadzieję ) trochę że zapamiętają pamięć o Powstaniu Wielkopolskim

  • Hehe koncert na stadionie miejskim byl udany? Wiadomo o gustach sie nie dyskutuje, ale koncert byl chyba nie na temat. Gdzie nie każda piosenka i postawa pasowała do miejsca – “piosenka z Mazowszem w tle”, mania wielkości Górniak, rozdajaca całusy, jakby to ona byla głowna atrakcja wieczoru, walczące solidaruchy? Ten koncert mnie zniesmaczył. Jedynie Szpak pokazał moc (nie lubię tego co tworzy i jego osobowosci, a jego wykonanie “Jesteś bohaterem” najbardziej pasowało do tego koncertu i powalilo “mnie na kolana”). No i fajne tu byly jeszcze slajdy potomkow powstańców wielkopolskich ze zdjęciami swych znamienitych przodków – i to tylko przypomnialo po co ten koncert zorganizowano. Ale to tylko taki maly fragment. Jednak pozostawia po sobie niesmak. I dla mnie to nie jest godne uczczenie POWSTANCOW WIELKOPOLSKICH!

  • To było największe od lat widowisko transmitowane z Poznania!!! Na PLUS: wielka i supernowoczesna scena, bogata oprawa wizualna, znane nazwiska. Na MINUS: w połowie pusta widownia, nie pokazywano Poznania z lotu ptaka, uboga iluminacja elewacji stadionu. Koncert TVN z poznańskiego stadionu oglądało poniżej 1,2 mln widzów. Koncert TVP Poznań i TVP2 ze Starego Rynku oglądało 1,6 mln osób.