K U L T U R A

Grzegorz Hyży z X Factor do Eskulapa!

Grzegorz Hyży  Foto: mat. organizatora / Kajus W. Pyrz

Grzegorz Hyży Foto: mat. organizatora / Kajus W. PyrzGrzegorz Hyży, finalista popularnego talent show – X Factor – w przyszły czwartek wystąpi w poznańskim Eskulapie promując swój debiutancki album, “Z całych sił”, który ukazał się w maju tego roku.

Grzegorz Hyży swoją przygodę ze śpiewaniem zaczął… przypadkiem na jam session w jednym z poznańskich klubów. Przełomem dla wokalisty okazał się udział w trzeciej edycji programu X Factor, w którym zajął drugie miejsce. Album „Z całych sił” jest dowodem na to, że Hyży wiedział jak wykorzystać swoją szansę daną mu w programie.

Doskonałe poczucie rytmu, niepokojąco hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na własną twórczość – to wszystko sprawia, że Grzegorz Hyży debiutuje albumem, jakiego nie powstydziłby się nie jeden bardziej doświadczony artysta.
– To naprawdę niezwykłe, co udało nam się wspólnie stworzyć. Mamy, coś z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, coś czym chcemy się pochwalić – skomentował zakończenie nagrań Hyży.

Niezwykłą wrażliwość Grzegorza podkreślają także niebanalne polskie teksty, które oprócz samego wokalisty napisali, m.in. Wojciech Łuszczykiewicz, Kamil Durski z zespołu Lilly Hates Roses, czy wreszcie Karolina Kozak (autorka tekstów m.in. na płytę Dawida Podsiadło). Historią opowiedzianą na tym albumie jest niespokojna podróż przez rozmaite emocje… Nastrój płyty nieustannie balansuje pomiędzy patrzeniem z nadzieją w słoneczną przyszłość, a trudną próbą rozliczenia się z bolesną przeszłością. Te piosenki uczą nas, jak zapomnieć o tym, co się zdarzyło, ale też jak uwierzyć w to, co jeszcze przed nami. A wierzyć – jak twierdzą twórcy albumu – musimy „z całych sił”.

Grzegorz Hyży & TABB – Wstaję

Kiedy: 23 października (czwartek), godz. 20:00 (19:30 wejście)
Gdzie: Eskulap, ul. Przybyszewskiego 39, Poznań
Ceny biletów: 35 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu)
Miejsca zakupu: ticketpro.pl, eventim.pl, bilety24.pl, biletomat.pl, ebilet.pl oraz CIM, sklepy sieci EMPIK, Saturn oraz Media Markt

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz