K U L T U R A

Folk celtycki w wykonaniu Molly Malone’s

Molly Malone's  Foto: mat. organizatora

Molly Malone's Foto: mat. organizatoraKto ma ochotę przekonać się, jak brzmią utwory łączące punk rock z intrygującym folkiem celtyckim, nie może go zabraknąć w ten czwartek w klubie pod Minogą. Molly Malone’s zagra specjalnie dla Was!

Molly Malone’s to folk-punkowy zespół z Giżycka na Mazurach doskonale łączący elementy folku celtyckiego z punk rockiem. Idea zespołu narodziła się w głowach Jarka „Kwiatka” Kwiatkowskiego oraz Bartka „Konia” Biwejnisa, którzy po doświadczeniach w punk rockowych formacjach oraz szantowych kapelach postanowili irlandzkie melodie grane na akordeonie i skrzypcach wkomponować w punk rockowe utwory.

Zespół zaczął koncertować od stycznia 2010 roku i od początku doskonale sprawdzał się na koncertach w pubach i tawernach jak i na dużych scenach plenerowych festiwali. Zwycięstwo w Konkursie Trzy Tawerny 2010 podczas IV Edycji Festiwalu Latający Holender Ursus 2010, a także nagroda publiczności na 7 Festiwalu Rock Szanty w Serwach w sierpniu 2010 roku czy II Edycji Festiwalu Muzyczne Perły 2010 w Tawernie Korsarz są potwierdzeniem tych słów. Pozytywne przyjęcie Molly Malone’s w środowisku folku morskiego jako mazurskiego zespołu grającego „punk rockowe szanty” wynikało nie tylko z braku sceny celtic punkowej w Polsce ale także z doskonałej zabawy jaką zespół serwował na każdym koncercie.

Molly Malone’s okazali się być jedynym zespołem w Polsce grającym ten tak popularny na świecie gatunek muzyczny z iście profesjonalnym podejściem. Naturalnym więc było, że pomimo krótkiego stażu scenicznego supportowali na koncertach w Polsce takie gwiazdy gatunku, jak kanadyjskie The Dreadnoughts czy The Real McKenzies oraz Street Dogs z USA.

W marcu 2013 roku, po niespełna trzech latach działalności, ukazał się pierwszy długogrający album grupy – „Obłęd”, który zawiera 11 utworów rasowego celtic punka z tekstami w języku polskim o jasnych i ciemnych stronach życia. Punkowe brzmienie łagodzi gitara akustyczna a akordeon i skrzypce przypominają, że inspiracją dla zespołu jest wciąż folk celtycki. Smaczku dodają melodie zagrane na mandolinie i fletach irlandzkich, czyli tin i low whistle zagrane gościnnie przez Marcina Rumińskiego z zespołu Shannon.

Serdecznie zapraszamy na występ!

Data: 16 października (czwartek), godz. 19:00 (wejście od godz. 18:00)
Miejsce: Klub Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8, Poznań
Cena biletów: 20 zł
Miejsca zakupu: go-ahead.pl, eventim.pl, ebilet.pl, ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz