Sport Swarzędz

Gramy dla Bronka – #MemorialGolasiaChallenge

Gramy dla Bronka - MemoriałGołasiaChallenge - fot. B. Guziałek  Foto: R. Rekas / materiały prasowe

W związku z panującą pandemią w tym roku nie odbędzie Memoriał Arkadiusza Gołasia. Nie oznacza to jednak, że organizatorzy największej imprezy siatkarskiej w Wielkopolsce odpoczywają. Pani Anna Sumelka powołała niedawno Fundację Memoriału Arkadiusza Gołasia, która będzie prowadzić działalność charytatywną, która jest nieodłącznym elementem imprezy.

Jak już informowaliśmy sytuacja epidemiczna w kraju zmusiła nas do podjęcia decyzji o przeniesieniu XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia na przyszły rok. Kilka tygodni temu Pani Anna Sumelka powołała do życia Fundację Memoriału Arkadiusza Gołasia, która poza organizacją największego siatkarskiego widowiska w Wielkopolsce, prowadzić będzie również działania charytatywne – informują organizatorzy, dodając – nie wyobrażamy sobie zostawić naszego wieloletniego podopiecznego – Bronka Chajdackiego bez pomocy. Każdego roku fundujemy mu turnusy rehabilitacyjne. Nie wyobrażamy sobie, by w tym roku nie mógł na nie pojechać. Dlatego zorganizowaliśmy akcję Gramy dla Bronka – #MemorialGolasiaChallenge.

Aby włączyć się do akcji wystarczy nagrać film, w którym odbija się piłkę do siatkówki, wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę i nominować kolejne osoby, by zrobiły to samo. Przedsięwzięcie rozpoczął Ryszard Bosek – Mistrz Świata, Mistrz Olimpijski oraz Wiceprezes Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia. Na oficjalnym profilu Facebook imprezy opublikowaliśmy film, w którym wyznaczył on kolejne osoby do wzięcia udziału w tym projekcie.

Zaproszeni do wspólnej pomocy zostali między innymi:
a) koledzy Arkadiusza Gołasia z reprezentacji olimpijskiej – Piotr Gruszka, Łukasz Kadziewicz czy Krzysztof Ignaczak.
b) gość honorowy Memoriału, najlepszy siatkarz świata – Giba
c) działacze siatkarscy – Mirosław Przedpełski, Paweł Zagumny, Jacek Broński.
d) prezesi klubów, które gościły na ostatnich edycjach Memoriału – PGE Skra Bełchatów, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, Verva Warszawa Orlen Paliwa i Aluron CMC Warta Zawiercie.
e) sponsorzy i współorganizatorzy imprezy

Link do zbiórki – https://zrzutka.pl/vxfkd3

Celem podstawowym zbiórki jest 6700 PLN – tyle kosztuje jeden turnus rehabilitacyjny. Jeśli zbierzemy większe środki sfinansujemy kolejny turnus lub pieluchy, środki medyczne i pielęgnacyjne – sto procent zebranej kwoty zostanie przeznaczone na pomoc dla naszego podopiecznego.

Użyte w artykule zdjęcia: R. Rekas / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz