K U L T U R A

Adaptacja sztuki Davida Ivesa “Wenus w futrze” – zdjęcia

"Wenus w futrze" Teatr asz.teatr 27.01.2023  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Marta Garczyńska oraz Paweł Pruczkowski zaprezentowali spektakl dla dorosłych “Wenus w futrze” żegnając się na jakiś czas z adaptacją sztuki Davida Ivesa opartej na XIX – wiecznej noweli Leopolda von Sachera-Masocha. Spektakl w reżyserii Anny Szymczak odbył się w piątek, 27 stycznia.

Doskonały wieczór z pełnym humoru tekstem, zaskakujących dialogów oraz intrygujących postaci. Teatr w teatrze pełen swoistych interpretacji i zmysłowości.

Thomas jest reżyserem. Zrozpaczony toczącym się na niskim poziomie gry aktorskiej kandydatek, prowadzi przesłuchanie w teatrze. Zmęczony niezadowoleniem wychodzi, lecz w drzwiach zatrzymuje go spóźniona aktorka o imieniu Wanda. Zaczyna toczyć się gra w przestrzeni władzy i poddaństwa.

“Wenus w futrze” to adaptacja sztuki Davida Ivesa opartej na XIX – wiecznej noweli Leopolda von Sachera-Masocha, który opisał w niej swój prywatny eksperyment. W 1869 roku z zawarł układ z baronówną Fanny von Pistor, na mocy którego przez sześć miesięcy był jej niewolnikiem. To od jego nazwiska pochodzi termin “masochizm”, tak często wykorzystywany we współczesnej psychologii i seksuologii.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz