Nowe Miasto Rataje

Górny Taras Rataj bez tramwajów

Górny Taras Rataj bez tramwajów  Foto: mpk.poznan.pl / K.Lesińska

Od godziny 7:10 bimby nie jeżdżą Górnym Tarasem Rataj. Wszystkiemu winny jest kierowca ciężarówki, który przejeżdżając przez torowisko na wysokości osiedla Polanka zerwał linię trakcyjną. Do wywołania usterki przyznaje się Aquanet.

O 12:40 udało się usunąć uszkodzenia. Tramwaje wróciły na swoje trasy.

Samochód należy do firmy wykonującej budowę Kolektora Prawobrzeżnego II. Wyjeżdżając z placu budowy na ul. Kórnickiej zahaczył o sieć trakcyjną. Tramwaje linii 1, 5, 11, 16, 17 jadą objazdami. W ich miejsce MPK uruchomiło zastępcza komunikacje autobusową. Trwa naprawa uszkodzonego odcinka linii zasilającej. Aquanet przeprasza mieszkańców za utrudnienia.

Uszkodzenia były bardzo rozległe, pozrywały się druty jezdne, połamały wysięgniki, izolatory, mostki łączące oraz ciężarki naprężające. Na skutek tego, w trzech tramwajach złamały się pantografy. Na odcinku od Kórnickiej do os. Lecha utknęło kilkanaście tramwajów. Na czas naprawy na feralnym odcinku wyłączono napięcie i zaczęto wycofywać zablokowane pojazdy. Aby przyspieszyć prace, na miejsce zostali sprowadzeni pracownicy wydziału sieci z innych zmian i ci, którzy mieli w tym dniu wolne.

Informacje otrzymaliśmy na maila news@lepszyPOZNAN.pl. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz