POZnań Stare Miasto

Gołębia inspiruje!

fara  Foto:

faraTegoroczna edycja konkursu „Centrum warte Poznania” przyciągnęła ponad 50 pomysłów na wprowadzenie ciekawych zmian w centrum miasta. Jedną z głównych nagród otrzymała koncepcja „Gołębia inspiruje… Zobacz, posłuchaj, dotknij, posmakuj” autorstwa Marty Skalińskiej-Hanarz. Jest to cykl wydarzeń zorganizowanych na ulicy Gołębiej przez działających tu przedsiębiorców.

Inicjatywa „Gołębia inspiruje” jest dobrym połączeniem interesów przedsiębiorców i działania na rzecz miasta. Tutaj pracują ludzie, dla których ich firmy są pasją, warto ich poznać a przy okazji zakupów pogadać, o ulicy, o mieście, które dla nas wszystkich jest tak ważne – mówi Marta Skalińska – Hanarz.

Najnowszym pomysłem „Gołębiej” jest specjalny Dzień Dziecka. W sobotę sklepy przy Gołębiej przygotowały specjalną ofertę dla swoich klientów i gości. Gości – bo sekrety swojej pracy zdradzać będą m.in. pracownicy Introligatorni Lewandowscy, a sklepy przygotowały specjalne oferty rabatowe, m.in. na zakup mydeł, przyborów kreślarskich czy książek. Na ulicy zobaczyć też będzie można zabytkowe auta.

Trudno wyobrazić sobie Gołębią bez Szkoły Baletowej. O 10:30 na Dziedzicu zobaczyć będzie można pokazy tańca, a historię tej krótkiej ale ważnej dla miasta ulicy opowiedzą przewodnicy Visit Poznań o 10:00 i 12:30.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • koszmarna jest perspektywa na Szkolna brudny zasyfiony budynek szpitala zupelnie w kontascie do uliczki