Futsal: Akademiczki znów na szczycie tabeli

Futsal kobiet: AZS UAM Poznań - AZS AWF Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

5. kolejka Ekstraklasy Futsalu Kobiet przyniosła nam ciekawe rozwiązanie. Po nich na pierwszym miejscu tabeli są aż 4 zespoły. Mecz, którego byliśmy świadkami w sali przy ulicy Zagajnikowej był jak dobry film. Najpierw radość z prowadzenia 3:0, późnij nerwowe chwile, wreszcie 3:2, a później przełamanie i zwyciestwo.

AZS UAM Poznań podejmował zespół AZS-u AWF Warszawa w 5. kolejce Ekstraklasy Futsalu Kobiet. Poznanianki szybko objęły prowadzenie i w 9 minucie było już 2:0. Niestety wynik ten był obarczony pewną niepewnością, bo dość nerwowy początek zaowocował straconymi 5 faulami. Każdy następny faul mógł skutkować przedłużonym karnym, a to mogło szybko doprowadzić do utraty przewagi.

Wytrzymałyśmy dwanaście minut bez faulu. A taka sytuacja jest zawsze okazją do zdobycia bramki dla przeciwniczek. Myślę, że możemy być dumne z naszej gry w defensywie – mówiła po spotkaniu Alicja Zając kapitan drużyny AZS UAM Poznań.

Akademiczki nie poddały się i w 18. minucie Alicja Zając ustaliła wynik meczu do przerwy na 3:0

Po przerwie warszawianki mocno zdeterminowane podjęły próbę odwrócenia wyniku i boleśnie wykorzystując nasze błędy doprowadziły do wyniku 3:2. Na szczęście poznaniaki nie traciły rezonu i w 36 minucie kolejną bramkę dla UAM-u zdobyła Alicja Zając. A minutę później ustalając już końcowy wynik na 5:2

Dziewczyny pokazały spokój, wytrzymały presję i nie sfaulowały w pierwszej połowie. Futsal jest taką grą, że te bramki szybko się pojawiają. Wystarczyła chwila nieuwagi, a AWF jest takim zespołem, który perfekcyjnie wykorzystuje takie okazje – mówił Wojciech Weiss trener akademiczek.

Nie mieliśmy już nic do stracenia i trzeba było zaryzykować – mówił Zbigniew Tyc trener AZS-u AWF Warszawa o wycofaniu bramkarki w ostatnich minutach meczu. To dało poznaniankom szansę na kontrę i zdobycie bramek potwierdzających zwycięstwo.