K U L T U R A

Forrest Gump w Przystani Na Chwilę

Kino Letnie Paramount Channel już 1 sierpnia o 21.00 w Przystani Na Chwilę w Poznaniu  Foto: materiały prasowe

Kino Letnie Paramount Channel wyświetli w najbliższą środę w Przystani na chwilę jeden z największych klasyków kina lat 90. czyli „Forrest Gump” z Tomem Hanksem w roli głównej.

Organizatorzy wydarzenia wybrali najbardziej atrakcyjne lokalizacje w największych miastach w Polsce, tak aby widzowie mogli miło spędzić letni wieczór przy filmie, przebywając jednocześnie w fantastycznym miejscu. Seans w Poznaniu odbędzie się w klubokawiarni
Przystań Na Chwilę, klimatycznym miejscu położonym przy starym korycie Warty w Poznaniu.

Forrest Gump w reżyserii Roberta Zemeckisa powstał w 1994 roku. Scenariusz fabuły został oparty na powieści o tym samym tytule Winstona Grooma. W tytułową rolę wcielił się tu Tom Hanks.

Treścią fabuły są losy Forresta Gumpa, człowieka z wrodzoną łagodną odmianą autyzmu, który na skutek licznych zbiegów okoliczności i darów losu bierze udział w najważniejszych wydarzeniach swej epoki i zdobywa spory majątek. W filmie znajdują się autentyczne wstawki dokumentalne, do których, za pomocą komputera, wmontowano postać Forresta. W ten sposób Forrest „spotyka” między innymi Johna Lennona i prezydentów USA – Johna F. Kennedy’ego i Lyndona Johnsona.

Kino Letnie Paramount Channel
Przystani Na Chwilę, środa 1.08 godzina 21:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz