Oborniki

Formoza Challenge już dziś w Obornikach

Formoza Challenge  Foto: fb / Formoza Challenge

Około 1.500 osób bierze udział w kolejnej edycji imprezy Formoza Challenge, która odbywa się na obornickim torze motocrossowym.

Wtóruje jemu Sekretarz Gminy Oborniki Krzysztof Nowacki:

Formoza Challenge jest jedną z dwóch największych imprez sportowych w naszym regionie, które przyciągają nie tylko mieszkańców, ale także gości z całego kraju – podkreśla Krzysztof Nowacki z Urzędu Gminy – cieszy nas rosnąca frekwencja w tym wydarzeniu, to właśnie obornicki bieg z cyklu jest zawsze największym i najliczniej odwiedzanym spośród wszystkich.

Ten niezwykły bieg odbywa się już po raz dziewiąty. Na trasie liczącej 6 i 10 km organizatorzy przygotowali zróżnicowane poziomy trudności od podstawowego, po zaawansowany format Ultra, a więc bieg z plecakiem i atrapą karabinu. Formoza Challenge to także zmagania dzieci w formule 4fun.

Formoza Challenge w Obornikach to ponad 80 zróżnicowanych przeszkód od zagadek mentalnych, przez umiejętność celnego strzelania na równoważniach czy linach kończąc.

Oborniki to najbardziej kultowa i największa z naszych imprez, to tu zaczął się cykl biegów sygnowanych logo JW Formoza – podkreśla Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatorów imprezy – sam Tor Motocrossowy wraz z przyległościami to teren trudny do pokonania, nie ułatwiamy zadania stawiając ponad 80 przeszkód i wytyczając trasę po najtrudniejszym dostępnym terenie.

Jak podkreślają organizatorzy Formoza Challenge jest imprezą mającą dać endorfiny każdemu, nie tylko weteranom biegania, ale także osobom, które chcą spróbować biegu z przeszkodami po raz pierwszy.

Każdą przeszkodę można wykupić przysiadami czy pompkami, nie ma przymusu pokonania wszystkiego. Najważniejsze jest pomaganie sobie na trasie.

Są zatem formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogą osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu.

Zwieńczeniem całości jest format TEAM, gdzie można pobiec ze znajomymi, czy w drużynie firmowej. Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach w myśl hasła Nigdy nie zostawiamy swoich!

Bieg ma już 9-letnią historię i jest rozgrywany poza Obornikami także w Kaliszu, Ustce i Gdyni oraz, po raz pierwszy w tym roku, w Gliwicach.

Impreza w Obornikach jest drugą i największą imprezą cyklu Formoza Challenge składającego się z pięciu imprez.

formoza_oborniki-023 Foto: materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: fb / Formoza Challenge

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz