K U L T U R A

Folkowe Lato pod Minogą

Balfolk  Foto: FB / balfolkpoznan / Trochę Cykam

Tańce balfolkowe odbędą się w ramach Folkowego Lata w ogródku Klubu Pod Minogą w najbliższą sobotę, 14 sierpnia o godzinie 19:00.

Lato to najlepszy czas na tańce w plenerze. Impreza, która ma charakter plenerowy to dobrze spędzony czas dla zdrowia i dobrego samopoczucia. W trakcie wydarzenia chętnym osobom udzielony zostanie instruktaż tańców balfolkowych, który pozwoli każdemu na dołączenie do zabawy.

Tańce balfolkowe to proste układy, które wywodzą się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Należą do nich korowody, tańce w parach oraz zabawy taneczne. Ta swobodna zabawa, gdzie taniec jest prosty i przyjemny, pomijają strój ludowy, rozbudowane choreografie i sceniczne wyrafinowanie.

Bal folk to rodzaj zabawy tanecznej do muzyki ludowej, z tańcami wywodzącymi się z tradycji różnych europejskich kultur. Z czasem zaczęto tak określać ruch zainicjowany w latach 70-tych XX w. we Francji, dziś popularny w wielu krajach europejskich, m.in. w Belgii, Holandii, Portugalii, Niemczech – tłumaczy organizator

Folkowe Lato

Klub Pod Minogą Pl. Wolności
sobota, 14 sierpnia godzina 19:00

Wstęp wolny

Użyte w artykule zdjęcia: FB / balfolkpoznan / Trochę Cykam

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz