K U L T U R A

Folklor przez cały tydzień!

Festiwal Integracje  Foto: materiały prasowe

Zespoły folklorystyczne z Kanady, Panamy, Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji i z Polski zaprezentowały się w krótkich pokazach w Starym Browarze, a potem barwny korowód przeszedł ulicami Poznania – tak rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Integracje.

Na poznaniaków czeka jeszcze sporo atrakcji. W środę zespoły przejdą z Parku Stare Koryto Warty na Stary Rynek, w czwartek nie tyko na zabawę organizatorzy zapraszają na Rondo Rataje. W związku z tegorocznym hasłem festiwalu „Folklor mamy we krwi” będzie można oddać krew w godzinach 12:00-17:00. Wieczorem zostanie rozegrany Turniej Sportów Tradycyjnych na plaży Rataje przy Przystani Posnania.

Koncert finałowy odbędzie się w Swarzędzu w najbliższą niedzielę, godzinie 21:00. Gmina Swarzędz zapewnia bezpłatny transport.

Przyjazdy do Swarzędza – Rondo Śródka: autobus 405, godz. 19:25, 20:00, 20:20, 20:40 – przyjazd na przystanek Rynek (pl. Niezłomnych) w Swarzędzu, autobus 412, godz. 20:42 – przyjazd na przystanek Rynek (pl. Niezłomnych) w Swarzędzu, autobus 401, godz. 20:15 – przyjazd na przystanek ul. Polna w Swarzędzu

Odjazdy ze Swarzędza po koncercie: autobus 405, z przystanku Rynek (pl. Niezłomnych) w Swarzędzu na Rondo Śródka – godz. 23:20, 23:35.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz