K U L T U R A

Spragnieni Lata za nami! [ZDJĘCIA]

Cydr Lubelski: Spragnieni lata - Smolik i Kev Fox - Poznań 11.0  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Cydr Lubelski: Spragnieni lata - Smolik i Kev Fox - Poznań 11.08.2018 r.

7. edycja festiwalu Spragnieni Lata już za nami. Nad poznańską Maltą przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się: Marcelina, Kasia Lins, Smolik i Kev Fox oraz Bitamina.

W sobotę wysokie temperatury nieco odpuściły, a było nawet zagrożenie, że wieczorne koncerty oglądać będziemy w strugach deszczu. Jednak tuż przed pierwszym dźwiękami niebo nieco się przejaśniło, a widnokrąg upiększył widok zachodzącego słońca. Pierwsza na scenie zagrała Marcelina, która jak sama przyznała prezentowała nowy, jeszcze nie znany widowni materiał, który wyraźnie dobrze się bronił. Kolejnymi dźwiękami alternatywnego popu, rocka i soula popłynęły za sprawą Kasia Lins. Z każdą minutą płynących ze sceny dźwięków zbliżało się na miejsce imprezy coraz więcej ludzi. Kiedy na scenie pojawił się Kev Fox i Smolik pod sceną zrobiło się tłoczno, a piosenki śpiewali także widzowie. Na ostatni tego wieczoru koncert, w wykonaniu Bitaminy dotarło jeszcze więcej widzów.

Spragnieni Lata to ogólnopolski cykl koncertów – latem plenerowych, a zimą klubowych – prezentujących najnowsze projekty cenionych polskich muzyków. Popularność festiwalu rośnie z każdą kolejną edycją. W ubiegłych latach na w ramach festiwalu wystąpili m. in. Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz czy Skubas.

Koncert w Poznaniu był ostatnim przystankiem najbardziej orzeźwiającej trasy tego lata przed wielkim finałem, który odbędzie się 15 września podczas Lubelskiego Święta Młodego Cydru w Lublinie.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz