K U L T U R A

Finał Letniego Brzmienia w Poznaniu

Zalewski Śpiewa Niemena  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Zwieńczeniem ogólnopolskiej trasy koncertowej, która w wakacje odwiedza 13 polskich miast, będzie dwudniowy Finał Letnich Brzmień na Polanie Harcerza w Poznaniu. Do ogłoszonych już artystów Finału dołączają Zalewski, Daria Zawiałow, Brodka, Vito Bambino i Julia Wieniawa. Impreza odbędzie się w weekend 10-11.09.

Między 10 a 11 września na poznańskiej Polanie Harcerza z przytupem pożegnamy lato muzycznych emocji i ogólnopolski cykl Letnie Brzmienia. Podczas dwudniowego Finału Letnich Brzmień nad jeziorem Malta, usłyszeć będzie można rozgrzewające dźwięki muzyki m.in. Julii Wieniawy, Zalewskiego, Darii Zawiałow, Brodki i Vito Bambino.

Julia Wieniawa

Finałowa scena Letnich Brzmień w sobotę, 10.09 należeć będzie do m.in. intrygującej wokalistki i aktorki Julii Wieniawy, która zaprezentuje utwory z debiutanckiej płyty „Omamy”. Debiut muzyczny Julii to utwór „Na zawsze” z 2016 roku. Od tamtej pory wydała m.in. podwójnie platynowy singiel „Nie muszę”. Oprócz działań związanych z solową karierą, Wieniawa współpracuje z innymi artystami. Wraz z duetem Kacperczyk zaśpiewała i wystąpiła w teledysku do utworu „Sebiksy” zaś z zespołem Karaś/Rogucki nagrała singiel „Bezpieczny lot”. Kariera muzyczna artystki nabiera tempa i tego lata Wieniawa króluje na największych muzycznych festiwalach w Polsce.

Zalewski

Tego samego dnia publiczność rozgrzeje niezawodny Zalewski. To, że jest to człowiek orkiestra, który nie może żyć bez sceny – wiedzą już wszyscy. Najpierw były koncerty zagrane w prawie każdym zakątku Polski z materiałem z „Zeliga”. Przełomem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto” – zresztą ozłoconej już przez Związek Producentów Audio Video. Na tym albumie możemy usłyszeć, że mniej znaczy więcej, że to, co ciche i subtelne, często wybrzmiewa głośniej od huku przesterowanych gitar. Zalewski dobrze wie, co oznacza dobra „Zabawa”. To właśnie albumem o tym tytule powrócił w 2020 roku, udowadniając swoją silną pozycję na rynku muzycznym, a ostatnio również filmowym. Artysta letniobrzmieniową publiczność rozpali w sobotę 10.09.

Daria Zawiałow

Daria Zawiałow, niezwykle elektryzująca osobowość i jeden z bardziej temperamentnych głosów na polskiej scenie muzycznej zagra w sobotę (10.09). Artystka zadebiutowała w 2017 roku albumem „A kysz!”. Dokładnie dwa lata później światło dzienne ujrzał jej drugi album, „Helsinki”. W 2021 roku artystka zaprezentowała „Wojny i Noce”, trzeci studyjny album, który pokrył się Platyną. Album promował przebój „Za krótki sen” nagrany wspólnie z Dawidem Podsiadło. W 2022 roku Daria Zawiałow została laureatką aż pięciu Fryderyków, w tym za Artystkę Roku. Artystka podkreśla, że jej żywioł to koncertowanie. Wraz z fantastycznym zespołem za plecami, podczas każdego koncertu zabiera publiczność do innego świata. Ich rockowa, dzika energia nie pozwala stać w miejscu. 

Brodka

Drugi dzień Finału Letnich Brzmień, 11.09 to koncert m.in. Brodki znanej z wielu muzycznych wcieleń, artystki stale poszukującej. W 2021 roku Brodka wydała album „BRUT”, nad którym pracowała w londyńskim Flesh and Bone Studios, pod okiem producenta Oli’ego Baystona. Tak powstał wyjątkowy materiał, w którym klasyczna sekcja rytmiczna stanowi doskonały background dla pobrzmiewającego w utworach punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Najnowszy singiel „Sadza” jest pierwszym po „Grandzie”, autorskim materiałem po polsku. Za produkcję muzyczną odpowiada 1988 – jeden z najbardziej cenionych i doświadczonych producentów na polskiej scenie hip-hopowej, znany z duetu Syny. Od czasu hot16challenge Brodki, nagranego wspólnie w głębokim lockdownie w 2020 roku, to bardzo oczekiwana kolaboracja w środowisku fanów obojga artystów. 

Vito Bambino

W niedzielę, 11.09 na scenie zobaczymy też Vito Bambino, który jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów na polskiej scenie muzycznej. Początek jego drogi to rok 2003 i późniejsze działania z zespołem Bitamina. W 2020 roku wydał solową płytę „Poczekalnia”. Udziela się też gościnnie w wielu produkcjach, m.in. z sanah, Pauliną Przybysz, Dawidem Podsiadło, Natalią Szroeder czy Mrozem.  

Wcześniej ogłoszonymi artystkami i artystami Finału są Arek Kłusowski, Ofelia, bryska i RalphKaminski.  

Harmonogram koncertów Finał Letnich Brzmień 2022

Polana Harcerza przy jeziorze Malta, Poznań

10.09 – sobota: Zalewski, Daria Zawiałow, Julia Wieniawa, Arek Kłusowski, Ofelia, 
11.09 – niedziela: Ralph Kaminski, Brodka, Vito Bambino, bryska, 

Bilety i karnety

Bilety jednodniowe w cenie 99 zł (I pula), 139 zł (II pula), 169 zł (III pula)  
Karnety dwudniowe 169 zł (I pula), 199 zł (II pula), 239 zł (III pula)  

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz