K U L T U R A

Festiwal Teatrów Podwórkowych – “Potańcówka”

Balfolk  Foto: FB / balfolkpoznan / Trochę Cykam

“Potańcówka” – impreza towarzysząca finałowi festiwalu odbędzie się na Dziedzińcu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w niedzielę, 29 sierpnia o godzinie 21:30.

Założeniem festiwalu jest prezentacja spektakli w miejscach nietypowych, plenerowych, które nie kojarzą się z teatrem, a są w bezpośrednim kontakcie z widzem. Ta idea prezentacji wynika z wieloletniego doświadczenia Lecha Raczaka, założyciela Fundacji Orbis Tertius – Trzeci Teatr oraz Teatru Ósmego dnia i Grupy Sekta, który między innymi od 1993 r. do 2012 r. był dyrektorem artystycznym Festiwalu Malta i Malta OFF.

Dom Tańca został założony w roku 1994. Powstał z pasji do polskiej muzyki tradycyjnej in crudo, czyli w jej oryginalnym brzmieniu, bez stylizacji i opracowań. Stowarzyszenie prowadzi nie tylko warsztaty muzyczne i zajęcia z dziećmi, ale także organizuje koncerty i potańcówki z udziałem wiejskich muzykantów. To będzie prawdziwie, radosne wydarzenie. Zabrzmią dźwięki skrzypiec, bębnów, dud, lir korbowych i innych tradycyjnych instrumentów.

Festiwal Teatrów Podwórkowych – “Potańcówka” Poznański Dom Tańca

Dziedziniec Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej, ul. Gołębia 8 – zakończenie Klub Festiwalowy Pod Minogą, ul. Nowowiejskiego 8
niedziela, 29 sierpnia godzina 21:30

Wstęp wolny

Użyte w artykule zdjęcia: FB / balfolkpoznan / Trochę Cykam

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz