BizNews

Festiwal odpowiedzialnych filmów

To jedyny taki festiwal w Polsce poświęcony filmom reklamowym i dokumentalnym, ale dotyczącym społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i zrównoważonego rozwoju. We wrześniu w Poznaniu odbędą się prezentacje, a do końca sierpnia organizatorzy czekają na zgłoszenia zaangażowanych społecznie produkcji.

Krew w Twoim Telefonie

Podczas I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych 17 celów – prezentowane będą produkcje dokumentalne związane z tematyką wzrostu gospodarczego, rozwoju społecznego i ochrony środowiska połączone z konkursem na najbardziej wartościowe produkcje reklamowe i promocyjne– mówi Agnieszka Gostkowska przedstawicielka organizatora.

Nazwa festiwalu 17 Celów – nawiązuje do Agenda ONZ będącej uniwersalną wizją lepszego świata. To agenda dla ludzi, by wyeliminować ubóstwo we wszystkich jego formach. To agenda dla planety – naszego wspólnego domu. To agenda wspólnego dobrobytu, pokoju i partnerstwa. Wyraża ona naglącą potrzebę działań na rzecz ochrony środowiska.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a impreza będzie mieć charakter cykliczny i organizowana będzie w formacie zielonego wydarzenia.

Zielone wydarzenie to takie, które na każdym etapie przygotowań i realizacji zapewniają działania przyjazne dla środowiska naturalnego, czyli ograniczające, czy też redukujące negatywny wpływ danej imprezy poprzez oszczędności energii i materiałów – mówi Joanna Mieszkowicz z Fundacji Aeris Futuro.

I Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” ma charakter konkursu najlepszych krótkich form filmowych wyprodukowanych przez przedsiębiorstwa, i inne podmioty zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością

Do udziału w Festiwalu organizatorzy kwalifikują filmy promocyjne i reklamowe według prostych kryteriów: filmy muszą poruszać ważne problemy społeczne, upowszechniać założenia społecznej odpowiedzialności biznesu i pokazywać je w praktyce, a także propagować uniwersalne wartości. Oczywiście nie bez znaczenia jest ich wysoki poziom artystyczny. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 29 sierpnia.

Szczegółowy program Festiwalu powstanie po 1 września, kiedy ogłosimy listę zakwalifikowanych filmów – mówi Mariola Michalak, wolontariuszka Fundacji Res Severa. – Już teraz możemy jednak zaprosić na wybitne filmy dokumentalne.

Niemiecko-duński reżyser Frank Piasecki w filmie „Krew w twoim telefonie” pokazuje nielegalny, niemoralny i tragiczny w skutkach przemysł wydobywczy w Kongo, w którym tak naprawdę uczestniczą wszyscy, którzy korzystają z telefonów komórkowych. „Zjedz to!” – film wyreżyserowany przez Granta Baldwina opowiada o marnowaniu produkowanych przez nas zasobów żywności, które ma dewastujący wpływ na naszą planetę.

Cele zrównoważonego rozwoju

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz