BizNews

Uber wesprze start-up z Gądek

Jakub Urbański z Hipromine (po lewej) rozmawia z Travisem Kalanickiem z Ubera  Foto: facebook / Hipromine

Hipromine, start-up z Gądek, a dokładniej z Robakowa, znalazł się wśród 4 firm w które zainwestuje Uber. To efekt globalnego konkursu UberPITCH, w którym wzięło udział pond 4.000 firm z 21 krajów.

Pomysłodawcy tego konkursu poszukiwali firm, które mają duży potencjał rozwoju. Chętni mogli w jednego dnia w czerwcu zamówić w Warszawie specjalny samochód Uber, w którym czekali na nich inwestorzy i mentorzy środowisk start-upowych. Podczas jazdy mieli siedem minut na przedstawienie swojego pomysłu na start-up, a następnie w ciągu siedmiu minut dostawali informację zwrotną na temat swojej prezentacji.

Właśnie zostały ogłoszone wyniki tego nietypowego konkursu. Ogłosił je na swoim profilu na facebooku Travis Kalanick, współzałożyciel Ubera. Firma ta zainwestuje w holenderskie OTLY, francuskie Brigad i brytyjskie Memrica Prompt.

Mówiliśmy, że poszukujemy wielkich idei i znaleźliśmy je! – pisał Travis Kalanick ogłaszając wyniki konkursu – byłem pod tak dużym wrażeniem ich wizji i determinacji, że postanowiliśmy, jako Uber, zainwestować w każdą z tych firm.

Spółka Hipromine prowadzi badania nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań w przemysłowej hodowli owadów. Powstała między innymi dzięki środkom z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a założyli ją w 2015 roku naukowcy Jakub Urbański, Damian Józefiak oraz Jan Mazurkiewicz. Fundusz Startup HUB Poland ora Giza Polish Ventures zainwestowały w ten projekt już na etapie pre-inkubacji. Ma też na swoim koncie klika nagród.

Od samego początku Hipromine skupia się na badaniach nad wykorzystaniem owadów jako paszy dla zwierząt oraz rozwijaniu innowacyjnych rozwiązań w przemysłowej hodowli i chowie owadów.

Potencjał owadów jest niemal nieograniczony, wydają się one być niewyczerpanym źródłem substancji bioaktywnych – wyjaśnia Hipromine – prowadzimy badania, które pozwolą zidentyfikować i scharakteryzować nieznane wcześniej substancje, mające potencjalne zastosowanie w medycynie, farmacji, kosmetyce i przemyśle chemicznym.

Na zdjęciu poniżej przedstawiciele zwycięskich start-upów podczas spotkania z Travisem Kalanickiem w Berlinie. Po lewej Jakub Urbanski z Hipromine.

Finaliści UberPITCH z Travisem Kalanickiem (w środku)

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz