K U L T U R A

Era Jazzu świętuje 25-lecie

Era Jazzu Eskaubei&Tomek Nowak Quartet - Ck Zamek 08.04.2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

W tym roku Era Jazzu obchodzi Srebrny Jubileusz. Z tej okazji wiosenna era jazzu zapowiada wyjątkowe widowisko. Początek w piątek, 14 kwietnia.

Era Jazzu na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Trwa już 25 lat. Od 1998 roku przyciąga fanów muzyki jazzowej koncertami w prestiżowych salach koncertowych całej Polski, koncertami klubowymi, sesjami oraz ciekawymi, kolekcjonerskimi wydawnictwami. Od 2016 roku Era Jazzu realizuje swoje projekty w Poznaniu, tworząc niepowtarzalne wydarzenia artystycznych.

Era Jazzu jest od ćwierć wieku probierzem tego, co najważniejsze i najciekawsze w polskim i światowym jazzie. Taką jest także tegoroczna, jubileuszowa odsłona naszej imprezy – mówi pomysłodawca i szef Ery Jazzu Dionizy Piątkowski

Na początek Ery Jazzu w koncie galowym wystąpi jedna z najbardziej popularnych formacji nowego jazzu formacja EABS. To uhonorowana laurami krytyków i czytelników Jazz Forum w kategorii „najlepsza elektryczna grupa roku”. Otrzymali też nominacje do Fryderyków. EABS po projektach klasyki Komedy i Sun Ra oraz specyficznej „slavic kind of jazz” przedstawi nowatorskie brzmienia dzisiejszego jazzu.

Następnego dnia, 15 kwietnia premierę będzie miał komedowski spektakl pt. „Nim wstanie dzień”. To muzyczno-teatralne widowisko, które łączy obraz i koncert jazzowy. Gra aktorska, efekty wizualne i kompozycje Krzysztofa Komedy, przedstawione będzie jego fabularyzowane życie. „Nim wstanie dzień”. Wykonywany przez kwartet jazzowy, który tworzą znakomici muzycy:trębacz Adam Kawończyk, basista Krzysztof Witkowski, multiinstrumentalista Oleg Dyyak, gitarzysta Piotr Domagała.

Wiosna Ery Jazzu

CK Zamek Poznań,
EABS – JazZamek Special Edition
piątek, 14 kwietnia godzina 19.00

CK Zamek Poznań,
sobota, 15 kwietnia, godzina 19:00
Era Jazzu: KOMEDA – Nim wstanie dzień

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz