K U L T U R A

Myslovitz – Wszystkie narkotyki świata Tour

Enea Poznań Triathlon - Występ zespołu Myslovitz  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Myslovitz to jeden z najważniejszych zespołów ostatnich 30 lat na polskiej scenie muzycznej. 18 listopada 2023 roku zespół zagra w klubie Blue Note w Poznaniu w ramach trasy „Wszystkie narkotyki świata Tour” promującej najnowszy album zespołu. Bilety na to wydarzenie trafiły do sprzedaży.

Działający od ponad 30 lat zespół Myslovitz to istna fabryka przebojów. Utwory takie jak „Długość dźwięku samotności”, „Dla Ciebie”, „My”, „Chłopcy”, „Scenariusz dla moich sąsiadów”, „Peggy Brown” czy „Z twarzą Marylin Monroe” i wiele innych na stałe zagościły we wszystkich polskich stacjach radiowych. W swojej historii grupa ma na koncie współpracę z reżyserem Januszem Kamińskim, fotografikiem Ryszardem Horowitzem, Markiem Grechutą, Jerzym Stuhrem. Zespół pojawił się na najważniejszych festiwalach europejskich, takich jak Das Bizarre-Festival i prestiżowym Montreux Jazz Festival. Zagrał trasy koncertowe u boku Iggy’ego Popa, Simple Minds, Skin, Travisa.

W 2022 roku grupa obchodziła jubileusz 30-lecia działalności, a 3 marca 2023 roku odbyła się premiera nowej, dziesiątej już płyty zespołu pt. „Wszystkie narkotyki świata“. Promują ją single: „Latawce” z gościnnym udziałem Kasi Golomskiej z zespołu ATLVNTA, „Wszystkie narkotyki świata” i „Miłość”.

Wszystkie narkotyki świata to zbiór 12 utworów układających się w jedną opowieść – pisze Natalia Nazar w serwisie kulturalnemedia.pl – Opowieść o miłości, nienawiści, pasji, sztuce, polityce, wojnach, inności, normalności, tolerancji i nietolerancji, otwartości, pogardzie, niezłomności, muzyce, poezji, prawdzie, kłamstwach, władzy, pieniądzach, alkoholu, narkotykach… o wszystkim, co rządzi współczesnym światem.

Myslovitz – Wszystkie narkotyki świata Tour

Blue Note, Poznań
sobota, 18.11.2023 / godz. 20:00

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz