K U L T U R A

ENEMEF: TarantiNOC

ENEMEF: TarantiNOC  Foto: ENEMEF: TarantiNOC

ENEMEF: TarantiNOC Foto: ENEMEF: TarantiNOCZapraszamy na kolejny, nocny maraton. Tym razem jest to gratka dla miłośników Quentina Tarantino. Oprócz dobrze znanych, kultowych już filmów, zobaczymy przedpremierowo Django.

ENEMEF: TarantiNOC to całonocne spotkanie z jednym z najważniejszych, najchętniej oglądanych i najczęściej dyskutowanych reżyserów naszych czasów, laureata wszelkich możliwych nagród od Oscarów i Złotych Globów po Złotą Palmę w Cannes – zachęca Iza Kieszek, współorganizująca maratony – to reżyser, który nikogo nie pozostawia obojętnym, jego dzieła albo się czci, albo się ich nienawidzi.

Jego debiut Wściekłe psy okrzyknięty został przez krytyków narodzinami prawdziwego talentu. Kolejny film “Pulp Fiction” przypieczętował jego opinię reżyserskiego geniuszu. Przekonaj się, czy Django dorównuje poziomem wcześniejszym dziełom Quentina – zaprasza Iza Kieszek.

Nocny maraton filmowy rozpocznie się w Multikinie w najbliższy piątek o godzinie 22:00.  Tej nocy oprócz premierowego pokazu najnowszego filmu Tarantino Django zaprezentowane zostaną 3 pełne kultowych tekstów filmy, które na zawsze zmieniły oblicze kina, a więc legendarne Pulp Fiction oraz dwie części przełomowego i niezwykłego filmu Kill Bill.

Bilety są już w sprzedaży, a my będziemy mieli dla Was podwójne zaproszenia, które będzie można zdobyć na naszym profilu na facebook’u. Znajdziesz go tutaj.

Django – ten najnowszy film Quentina Tarantino to najbardziej wyczekiwana premiera ostatnich lat. Tytułowym bohaterem filmu jest Django – wyzwolony niewolnik, który pod opieką niemieckiego dentysty Schultza uczy się fachu, łapiąc łotrów. We dwóch wyprawią się po żonę wyzwoleńca, która jest niewolnicą bezwzględnego plantatora Calvina Candie.

Django to kolejny film, w którym Tarantino bawi się konwencją, tym razem, realizując całą produkcję w stylistyce swojego ulubionego gatunku, czyli spaghetti westernu.

http://www.youtube.com/watch?v=0dFyE147-H0

Pulp Fiction – to film kultowy i przełomowy, klasyka kina. Quentin Tarantino stworzył go wbrew wszelkim kanonom i schematom. To fascynująca mieszanka kina gangsterskiego i czarnej komedii. Zbiór misternie powiązanych ze sobą opowiadań o kilku gangsterach: przyjaźń, miłość, zdrada, honor, śmierć, romans, narkotyki, religia i tajemnicza teczka…

Wiecie, że początkowo Uma Thurman zrezygnowała z roli Mii Wallace? Podobno Tarantino był tak zdesperowany, że aby ją przekonać do zagrania w filmie, przeczytał jej cały scenariusz przez telefon.

Kill Bill – W filmie uwypuklona jest charakterystyczna dla Quentina Tarantino forma, wynikająca z niezwykłego połączenia spaghetti westernu, chińskich sztuk walki, japońskiego samuraja oraz anime. Panna Młoda, płatna zabójczyni, postanawia wycofać się z branży. W czasie własnego ślubu zostaje postrzelona przez Billa – szefa Plutonu Śmiercionośnych Żmij. Na skutek ran dziewczyna na pięć lat zapada w śpiączkę. Po przebudzeniu postanawia zemścić się na tych, którzy z zimną krwią chcieli zabić ją i jej nienarodzone dziecko. Po kolei eliminuje członków swojego byłego gangu, Billa, pozostawiając sobie “na deser”. Wszystko się skomplikuje, gdy dowie się, że jej dziecko żyje…

Kill Bill to jeden z tych filmów, który mimo swojej prostoty fabularnej daje się odczytać na wiele sposobów. Jedni dostrzegą w nim tylko przemoc, inni perfekcyjną mieszankę popkulturowych motywów i symboli, jeszcze inni odczytają go, jako próbę przeniesienia komiksu oraz anime na grunt filmu aktorskiego.

Kill Bill vol. 2 – jest dokończeniem Kill Bill, ale także dziełem, które można oceniać osobno, w oderwaniu od części pierwszej. Płatna zabójczyni kontynuuje swoją zemstę, wyeliminowała już dwie osoby: O-Ren Ishii i Vernita Green. A to dopiero początek… Jej celem jest odzyskanie córki i zabicie Billa. Czy stać ją na to, aby zabić człowieka, którego kochała? Czy potrafi zabić ojca swojego dziecka?

Kill Bill 2 to niezwykłe niuanse, a także typowe dla Tarantino smaczki, których nie należy jednak traktować dosłownie, ale poddać niepowtarzalnemu klimatowi filmu, który fascynuje, uwodzi i zniewala tak, jak postać Czarnej Mamby.

Bilety w cenie od 24 do 32 zł są już do nabycia w kasach kina oraz na www.multikino.pl. Po więcej informacji, pełny cennik biletów itd. zapraszamy na www.enemef.pl. Na stronie można również:

– zagłosować na kolejność emisji filmów w trakcie tego ENEMEFu,
– zapisać się do listy osób BEZPŁATNIE otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem i/lub SMSem,
– wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10,00 zł!

Kerry Washington - Django Foto: Kerry Washington - Django

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz