K U L T U R A

ENEMEF: Minimaraton Sicario

Wybierając się na najbliższy minimaraton filmowy możemy liczyć na filmy pełne dynamicznych akcji. Zobaczymy dobrze przyjęty film Sicario z 2015 roku, a także premierowo Sicario 2: Soldado.

Zobacz jak wygląda praca agentów FBI i CIA gdy muszą stawić czoła bezwzględnym kartelom narkotykowym – zachęca Anna Winsz, współorganizatorka nocnych maratonów filmowych – tajne misje, podstępne działania, moralne dylematy i balansowanie na granicy prawa.

Zobaczymy wszystkie elementy dobrego kina akcji. Mamy zatem doskonałą obsadę, bo zobaczymy między innymi Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin. Jest także muzyka, która podkreśla obrazy i perfekcyjny montaż. Wszystko to powinno wbijać nas w kinowe fotele.

Ten wieczór gwarantuje filmowe emocje na najwyższym poziomie! – przekonuje Anna Winsz.

ENEMEF: Minimaraton Sicario, podczas którego przypomnimy sobie film Sicario i premierowo obejrzymy Sicario 2: Soldato, rozpocznie się w Multikinie Malta i Multikinie 51 w piątek 20 lipca o godzinie 22:00.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 21,00 do 35,00 zł. Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Oto pytanie konkursowe:

Główną rolę w obu filmach Sicario gra Benicio Del Toro. W obu walczy z narkotykowymi baronami. W innym jednak filmie wciela się właśnie w postać jednego z najsłynniejszych przestępców z tej branży. Jaki jest jego tytuł?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@lepszyPOZNAN.pl do środy (18.07) do godziny 19:00. Skontaktujemy się tylko ze zwycięzcami.

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Sicario – Brutalny thriller kryminalny, który wychodząc poza konwencję, wprowadził do gatunku zupełnie nową jakość. Film został nominowany do Oscara w trzech kategoriach. Kate Macer jest młodą agentką FBI. Kobieta bierze udział w tajnej akcji w Meksyku, której celem jest rozpracowanie wielkiego, narkotykowego kartelu. Przewodnikiem Kate w przestępczym środowisku jest tzw. konsultant – współpracownik CIA o meksykańskim pochodzeniu imieniem Alejandro. Z czasem Kate doznaje szoku poznając szczegóły operacji prowadzonej na granicy prawa i moralności oraz demaskując prawdziwą tożsamość tajemniczego pomocnika. Film stopniowo dozuje napięcie, które wzrasta aż do momentu rozwikłania tajemniczej sprawy. Sicario wyróżnia niezwykła, nieco paranoiczna atmosfera, dopracowanie każdego szczegółu oraz wyraziście zarysowani bohaterowie.

Sicario 2: Soldado – Kontynuacja jednego z najlepszych filmów akcji ostatnich lat! Znani z poprzedniej części agenci Matt i Alejandro powracają na amerykańsko-meksykańskie pogranicze, aby dopaść narkotykowego bossa Carlosa Reyesa, który również przemyca i sprzedaje broń terrorystom. Pozornie proste zadanie zamienia się w wojnę, Pentagon podejmuje przygotowania do bezwzględnej walki z sojusznikiem terrorystów, co wiąże się z dużym ryzykiem katastrofalnego finału. Alejandro podejmuje samotną misję, która wymusza na nim powrót do swojej mrocznej przeszłości. Mocny, realistyczny i trzymający w napięciu film ukazujący narastający konflikt między kartelem narkotykowym a CIA aż po jego eskalację.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz