K U L T U R A

#NaFalach: The Dumplings

The Dumplings NaFalach  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Nowoczesna elektronika nasiąknięta głębokim basem rozbrzmiała na maltańskiej scenie w ramach koncertów #NaFalach. Charyzmatyczna wokalistka Justyna Święs wraz z zespołem The Dumplings podbili serca żywiołowo reagującej publiczności.

Scena na wodzie plus pora koncertu stworzyły niesamowitą atmosferę, która udziela się także występującym. Podczas wykonywania piosenki “Nie słucham” wokalistka wraz z gitarzystą usiedli na brzegu sceny. Fani w odpowiedzi włączyli lampki w telefonach tworząc morze gwiazd.

Na co dzień artystka zawiązana jest z zespołem The Dumplings, jednak nie stroni od najróżniejszych kooperacji, realizując wiele solowych przedsięwzięć. Brała udział w projekcie “Chaos Pełen Ideii” z Wojtkiem Mazolewskim. Współpracowała przy płycie Fisz Emade Tworzywo „Mamut”, gdzie pojawiła się gościnnie m.in. w utworze „Ślady”. Gościnnie pojawiała się także na płycie VOO VOO – Placówka ’44. Na swoim koncie ma między innymi Fryderyka za Debiut Roku. Jest także laureatką Nagrody Artystycznej im. Grzegorza Ciechowskiego. Choć zespół powstał zaledwie kilka lat temu, to do dziś razem z Kubą Karasiem tworzą muzykę, przyciągając coraz więcej fanów. Wszystko wskazuje na to, że nie raz jeszcze nas zaskoczą.

W piątek czekają nas kolejne muzyczne doznania pod szyldem #NAFalach. Na maltańskiej scenie wystąpi Mikromusic.

Organizatorami cyklu koncertów są: Miasto Poznań, POSiR oraz Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz