K U L T U R A

ENEMEF: Maraton Horrorów

Filmowy, nocny maraton filmowy tym razem poświęcony będzie horrorom. W piątek zobaczymy aż cztery mrożące krew w żyłach filmy, w tym premierowo Topielisko. Klątwa La Llorony. Mamy dla naszych czytelników podwójne zaproszenia na seanse w Multikinie Malta i Multikinie 51.

ENEMEF: Maraton Horrorów to demoniczna noc wśród tajemniczych, przyprawiających o dreszcze złych mocy jest propozycją dla miłośników grozy i mrocznego klimatu.

Zjawiska paranormalne, nawiedzone domy, okrutne klątwy, złe duchy i unoszące się w gęstej atmosferze widmo śmierci podniosą poziom adrenaliny do rekordowego poziomu i rozbudzą ukryte lęki – wylicza Anna Winsz, któa współorganizuje nocne maratony filmowe – tą nocą zawładnie strach!!!

Tej piątkowej nocy zobaczymy zatem premierowo film Topielisko. Klątwa La Llorony, a także znane już horrory Kiedy gasną światła, Obecność i Obecność 2.

ENEMEF: Minimaraton Avengers, podczas którego przypomnimy sobie film Avengers: Wojna bez granic i premierowo obejrzymy Avengers: Koniec gry, rozpocznie się w Multikinie Malta i Multikinie 51 w piątek 10 maja o godzinie 22:00.

Bilety są już do nabycia w kasach kina oraz na multikino.pl w cenie od 30,00 do 39,00 zł. Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Multikina Malta i Multikina 51! Oto pytanie konkursowe, które z pewnością nie sprawi problemów:

Jaka aktorka wciela się w tytułową postać filmu Topielisko. Klątwa La Llorony?

Odpowiedzi prosimy przesyłać na maila konkurs@lepszyPOZNAN.pl do czwartku (9 maja) do godziny 20:00. Prosimy w treści maila wpisać także swoje imię i nazwisko. Skontaktujemy się tylko ze zwycięzcami!

Więcej informacji znajdziesz na enemef.pl. Na stronie można również zapisać się do listy osób bezpłatnie otrzymujących informacje o zbliżających się ENEMEFach mailem lub SMSem, wygrać zniżkę: przed każdym ENEMEFem losowanych jest kilka tysięcy osób wśród wszystkich zarejestrowanych na stronie – otrzymują oni specjalnego zniżkowego SMSa, z którym bilety na ENEMEF można kupić ze zniżką nawet do 10 zł!

Topielisko. Klątwa La Llorony – nowy, przerażający horror, którego producentem jest James Wan (reżyser m.in. “Obecności”, “Piły”, “Naznaczonego”). La Llorona to przerażająca zjawa uwięziona między Niebem a Piekłem po tym, jak utopiła własne dzieci, a zaraz potem sama rzuciła się w wir rzeki. Teraz w ciemnościach poluje na inne dzieci chcąc nimi zastąpić własne, jej coraz mocniejsze pragnienie czyni ją w tym bezwzględną. Jej ofiarami padają pracownica socjalna wraz ze swoimi dziećmi. Ich życie przeradza się w koszmar, w starciu z gniewem La Llorony jedyną nadzieją na przetrwanie jest odprawiający mistyczne obrzędy ksiądz. Przerażający film o mrocznej klątwie, przed którą nie ma ucieczki. Rosnące napięcie i mroczna atmosfera dostarczą widzom mocnych wrażeń i wzbudzą głęboki lęk.

Kiedy gasną światła – tajemniczy i przerażający horror, którego producentem jest James Wan – reżyser słynnej “Obecności”. Rebecca w dzieciństwie była prześladowana przez postać, która pojawiała się w ciemności. Gdy dorosła i opuściła rodzinny dom była przekonana, że pozostawia w nim wszystkie lęki przeszłości. Z czasem okazuje się jednak, że jej młodszy brat Martin również jest prześladowany przez zmorę z ciemności i dziewczyna postanawia dociec skąd wzięła się ta przerażająca postać. Im bardziej zbliża się do prawdy, tym bardziej życie rodzeństwa jest zagrożone. Każdy, kto obejrzy film na długo nie zazna spokoju, zwłaszcza gdy zgasną światła.

Obecność – to jeden z najstraszniejszych horrorów ostatnich lat. Film korzysta z klasycznych efektów, ale mimo to w trakcie oglądania serce bije coraz mocniej, a napięcie rośnie z każdą minutą. Lorraine i Ed Warrenowie to badacze zjawisk paranormalnych. Zostają wezwani na odludną farmę przez przerażoną rodzinę. Okazuje się, że mieszkańcy są nawiedzani przez zjawę. Para badaczy staje do walki z najstraszniejszym demonem, z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia. To film, który przywodzi na myśl klasyczne horrory, przepełniony napięciem i atmosferą grozy, łączy ciekawą fabułę z niepokojącym klimatem.

Obecność 2 – kontynuacja najsłynniejszego horroru ostatnich czasów. Kolejne dzieło mistrza gatunku z pewnością nie zawiedzie miłośników mocnych wrażeń. W najnowszej odsłonie kultowego filmu śledzimy kolejną, przyprawiającą o dreszcze historię Lorraine i Eda Warrenów. Tym razem bohaterowie udają się do północnego Londynu, aby poprowadzić przerażające śledztwo w domu, gdzie mieszka samotna matka z czwórka dzieci. Dom jest nawiedzony przez złośliwe duchy, które okażą się wielkim wyzwaniem nawet dla pary doświadczonych demonologów. To klimatyczny film, który podobnie jak poprzednia część utrzymuje widza w ciągłym napięciu i dostarcza niewyobrażalnych emocji. Kolejne dzieło mistrza gatunku z pewnością nie zawiedzie miłośników mocnych wrażeń.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz